Дякуємо за Ваше повідомлення! Ми зв'яжемося з Вами якомога швидше.
Безкоштовна доставка від 5000 грн
+38 (096) 733 733 0 +38 (099) 733 733 0 +38 (093) 733 733 0 +38 (048) 738 989 7
Для удобства просмотра скачайте мобильное приложение закрыть

Десикація рослин та правильність її проведення.

Хімічний захід підсушування сільськогосподарських рослин, який проводять перед збиранням урожаю з метою прискорення дозрівання. Десикація рослин є важливий агротехнічний прийом, що дає можливість в оптимальні терміни зібрати врожай, зменшити  вологість зерна та знищити бур’яни на посівах.

У цьому році склалися особливі погодні умови, що вимагають провести десикацію перед збиранням пізніх культу. До пізньостиглих відносяться посіви сої та соняшнику. Дані культури дозрівають нерівномірно, уражаються  різними хворобами та схильні до осипання насіння, тому їх завчасне збирання є важливим для отримання високих і якісних врожаїв.

Десикація сої є добре вивчений і апробований захід, який скорочує вегетаційний період та прискорює збирання від п’яти до дев’яти діб. Розпочинати десикацію необхідно за вологості насіння 50 % та нижче, врожайність і маса 1000 насінин при цьому вже не зменшується, вміст білку, олії, також не зміниться. Проводять десикацію препаратами Альфа – Дикват у дозі 2,0 – 3,0 л/га, Десикант у дозі 2,5 – 3,0 л/га, Десикант Макс у дозі 1,0 – 1,5 л/га з періодом очікування 6 днів.  Можна використовувати і інші препарати: Гліфовіт (3 л/га), Гліфоган (2,0 – 3,0 л/га) з періодом очікування 14 днів.  Окрім товарних посівів, десикації підлягають і насіннєві посіви, що дає можливість отримати насіння з високою енергією проростання і схожістю. Насіння, зібране після десикації має високі посівні та врожайні властивості.

Десикація сошяшнику – також добре відомий виробникам агроприйом, що прискорює дозрівання та збирання врожаю і зниження його втрат від грибкових захворювань (білої та сірої гнилі). Десикацію краще проводити за вологості насіння близько 20 %, кошиків – 80 %, стебел – 60 %. Практика показує, що такий стан настає через 35 – 40 днів після масового цвітіння рослин. Під час збирання насіння буде не тільки сухим, а й чистим, оскільки покращуються умови комбайнового обмолочування. Для десикації використовують Альфа – Дикват у дозі 2,0 – 4,0 л/га, Десикант у дозі 2,5 – 3,0 л/га, Десикант Макс у дозі 1,0 -1,5 л/га з періодом очікування 6 днів. Також використовують Гліфовіт (3 л/га), Гліфоган (2,0 – 3,0 л/га) з періодом очікування 14 днів. 

Для зменшення навантаження на збиральну техніку десикацію слід проводити у різні строки, або почергово на окремих полях. Внесення десиканту на посівах потребує досить рясного змочування рослин препаратом, тому витрати робочої рідини мають бути за наземного – 300 – 400 л/га, а за авіаційного – 100 – 150 л/га.

Десикація є відповідальний і суворо контрольований захід. Під час обробітку посівів десикантом слід дотримуватись загальних правил та санітарних норм, пов’язаних із проведенням подібних хімічних робіт.

Як засвідчує практика, кінцевий результат після проведення десикації повністю виправдовує витрати на її проведення. Тож покладатися на «милість природи» не варто, краще покладатись на свої знання та досвіт.

 

Дякуємо за Ваше повідомлення! Ми зв'яжемося з Вами якомога швидше.