Безкоштовна доставка від 30 000 грн
+38 (096) 733 733 0 +38 (066) 733 733 0 +38 (093) 733 733 0 0 800 203 302
Головна
Каталог
Кошик
Особистий кабінет

Насіння ячменю оптом

Відомо, що ячмінь є цінною культурною рослиною як кормова крупа. Низький відсоток білка в складі також робить його затребуваним сировиною в пивоварінні. Для високого врожаю рекомендується вибирати якісне насіння першого сорту, при цьому варто врахувати, що озима культура відрізняється більшою врожайністю, ніж яра.

Види і підвиди рослини

Серед безлічі дикорослих видів це культурна рослина є однорічним злаком. На початку вегетації він легко відрізняється за формою паростка від пшениці і вівса. Як і у подібних злакових, у даної культури є свої підвиди:

  • Ячмінь дворядний - відрізняється розвитком середнього колоска, тоді як крайні залишаються безплідними.
  • Ячмінь багаторядний - стійкий до підвищених засух, колоски повністю плодовиті.
  • Ячмінь проміжний - на певних уступах може простежуватися різну кількість плідних колосків, даний вид зустрічається вкрай рідко.

Підвиди, в свою чергу, мають свої різновиди, що визначається забарвленням і щільністю колоса, а також формою осей.

Ячмінь і його місце в сівозміні

Культура досить вибаглива, відрізняється слаборозвиненою кореневою системою, з важкодоступних місць погано засвоює поживні речовини, що потрібно врахувати при виборі насіння ярого та озимого ячменю. Щоб домогтися гарного врожаю, враховуючи чутливість рослини, його посіви здійснюють на ділянках, очищених від бур'янів, зокрема тих, що відрізняються високою родючістю. Як попередників добре підходять кукурудза, картопля, а також різні озимі, під які вносили добрива.

Сівши, догляд за посівами, збирання врожаю

Оскільки рослина є культурою раннього висіву, насіння слід сіяти без запізнення щоб уникнути зниження врожайності. При цьому використовується вузькорядного і перехресний сівши з відстанню між рядів в 7-8 см. Такі способи є найкращим в порівнянні з рядковим висівом і дають прибавку врожаю. Норма висіву культури на гектар варіюється в межах 3,5-5 млн зерен. Насіння повинні відрізнятися високою схожістю, для цього вибирають якісні зерна і засівають їх на глибину 4-8 см.

Під доглядом за посівами мається на увазі їх підживлення, сапа бур'янів, а також видалення кірки за допомогою бронювання сходів. Для боротьби з бур'янами їх обприскують гербіцидними засобами. Збирання врожаю здійснюється лафетними жатками або за допомог