Безкоштовна доставка від 30 000 грн
+38 (096) 733 733 0 +38 (066) 733 733 0 +38 (093) 733 733 0 0 800 203 302
Головна
Каталог
Кошик
Особистий кабінет

  Насіння ріпаку

  Важливість якісного насіння в сільському господарстві

  Насіння є невід'ємною частиною господарства, будучи ефективним засобом розмноження сільськогосподарських культур. Якісне насіння впливає на ріст врожаю, який задовольняє потребу в продуктах харчування.

  Які переваги ведення сільського господарства з якісним насінням:

  • Більш ефективний розвиток кореневої системи, що сприяє ефективному поглинанню поживних речовин і призводить до високого врожаю.
  • Бажана популяція культур.
  • Здатність витримувати несприятливі умови.
  • Сильна, швидкоросла, стійка до шкідників і хвороб розсада.
  • Рівномірний ріст і дозрівання.

  Всі ці переваги дозволяють отримувати врожай не тільки більш якісний, але і в більшій кількості.

  Яка користь від вирощування ріпаку?

  Ріпак – олійна рослина родини капустяних. Існує дві ботанічні форми ріпаку культурного: озимий і ярий. Озимий ріпак має дуже високі вимоги до живлення й удобрення рослин. Тому, крім удобрення ґрунту, стандартом є позакореневе підживлення. У макроелементах це додаткова обробка, тоді як у мікроелементах позакореневе підживлення є основним і найефективнішим способом забезпечення ними рослин.

  Насіння ярого ріпаку часто розглядається як культура, яка використовується в сівозміні лише для порятунку неврожаю насіння озимого ріпаку. Однак із покращенням цінності кінцевого споживання він привертає все більше уваги як економічно приваблива перервна культура.

  Ціна ріпаку в Україні – 14600 грн за тонну. Купити ріпак можна в нашому магазині за доступною ціною від надійних компаній.

  Технології вирощування сільськогосподарських культур

  Сіють озимий ріпак у середині серпня, розраховуючи, що до зими рослини матимуть у середньому 8 листків. Ярий ріпак висаджують рано навесні при температурі ґрунту 5-7 °C. Рекомендована глибина свердління:

  • суглинок – 1-2 см;
  • піщаний ґрунт – 2-2,5 см.

  Рекомендована відстань між рядами – 15 см; щільність посіву на квадратний метр – від 25 до 50 рослин. Посіви ріпаку добре вловлюють нітрати. Ця культура має високу здатність поглинати і, отже, ефективно використовувати мінеральний азот, отриманий з органічних стоків. Ріпак добре росте на широкому спектрі добре дренованих ґрунтів, віддає перевагу ґрунтам із pH від 5,5 до 8,3 і помірно толерантний до засолених.

  Перед посадкою ріпаку необхідно обробити ґрунт для збереження вологи та запобігання ерозії. Рекомендованою обробкою ґрунту є мульчування рослинними залишками. Ріпак вимагає фосфорно-калійних добрив, а також азотних і сірчаних у співвідношенні 7:1. Культуру можна збирати, коли насіннєві коробочки на рослинах стануть жовто-зеленого кольору.

  Переваги вирощування ріпаку:

  • Ріпак вважається хорошою сидеральною культурою завдяки розвиненій кореневій системі, за допомогою якої він досягає мінеральних речовин, що знаходяться в нижніх шарах ґрунту. Також рослина добре утримує вологу і відмінно насичує поля киснем.
  • Ріпак дуже швидко формує зелену масу. Отже, засіяні ним площі можна використовувати для випасу худоби. Озимий ріпак починає зеленіти раніше за інші озимі культури – в середині квітня або на початку травня.
  • Швидкий ріст і пишність рослини захищають поле від вітрів і поширення бур’янів, а її коренева система зменшує ерозію ґрунту.
  • Для вирощування ріпаку найкраще підходить слабокислий чорнозем, але насправді сорт може рости на будь-якому ґрунті з рівнем pH 6-7.

  Найкращою сівозміною для ріпаку є такі культури:

  • багаторічні боби;
  • рання картопля;
  • однорічні трави.

  Ріпак традиційно використовують у виробництві харчових продуктів, але з ним також виготовляють біопаливо, мастила, маргарин, мило, косметичні засоби та ліки. Ріпак як рослина необхідний для виробництва фуражних кормів. Окрім того, ріпакова олія є однією з найпопулярніших олій у світі. Вона містить менше насичених жирів, ніж усі інші кулінарні олії. І займає третє місце за виробництвом після пальмової та соєвої.

  Виробництво у світі

  Загальне виробництво ріпаку у 2020 році склало понад 19,9 мільйонів фунтів стерлінгів і склало 4,4 мільйона доларів США. У 2021 році відбулося незначне збільшення площ до 15 500 соток. Ріпак вирощують на північному заході Тихого океану вже більше 40 років. Його також виробляють на півдні.

  Останнім часом найбільше виробництво ріпаку спостерігається в тихоокеанських північно-західних і південно-східних регіонах. Середня врожайність ріпаку у 2020 році склала 1971 фунт з акру. В Україні ріпак вирощують для експорту на ринки ЄС. Зараз це найдорожча олійна культура з високою маржинальністю.

  Частіше за все із категорії «Насіння ріпаку» купують такі товари: