Безкоштовна доставка від 30 000 грн
+38 (096) 733 733 0 +38 (066) 733 733 0 +38 (093) 733 733 0 0 800 203 302
Головна
Каталог
Кошик
Особистий кабінет

Насіння аквілегії

Фільтри

Аквілегія (водозбір) - рослина сімейства Лютикова. Ця квітка ще в народі називають Орлика, чобітками, дзвоном або голубками. У квітникарстві вона стала популярною і затребуваною завдяки невибагливості у догляді, а також вишуканого і ошатному зовнішньому вигляду.

Різновиди аквілегії

Відомо більше 120-ти сортів аквилегии, але при цьому Окультурено приблизно 40 з представленого списку. Решта можна зустріти виключно в дикій природі в природних умовах проживання. На сьогодні дуже популярними є схрещені, гібридні сорти, які можуть відрізнятися за цілою низкою параметрів (висота стебел, розміри квітів, колір і форма пелюсток). Їх отримують схрещуванням європейських і американських видів рослини. Як правило, вони можуть бути простими або махровими.

Забарвлення цих квітів об'єднує в собі по два відтінку (наприклад, синій і білий, кремовий і бузковий, жовтий і червоний і інші поєднання).

Особливості догляду за аквілегіі

Аквілегія невимоглива до рівня освітлення, що дозволяє її вирощувати як на сонячних ділянках, так і на напівзатінених і затінених місцях. Також аквилегия характеризується невибагливістю до температурних умов, стійка до заморозків, що забезпечує можливість залишати її на зиму у відкритому грунті. Особливих вимог до складу грунту у аквилегии також немає, вона багато років прекрасно росте, як на поживних, так і на бідних грунтах (виключаючи суглинки).

Аквілегія відмінно росте в будь-яких грунтах і невибагливо до особливостей ділянок. Але якщо є можливість вибору місця посадки - краще буде напівзатінене місце.

Основними аспектами догляду є:

  • своєчасна прополка;
  • розпушування землі;
  • підгодівля (в різні періоди зростання - органічні добрива, нітрофоска, сульфат калію, сечовина);
  • полив (часте, що імітує дощові краплі, зрошення).

Щороку можна спостерігати випинання кореневій частині аквилегии з землі. Це явище обумовлено щорічним зростанням кореня і стебла. Щоб уникнути пошкодження коренів, потрібно кожен раз присипати зону біля коріння пухкої грунтом (з компостом або перегноєм).

При своєчасному видаленні стебел, які відцвіли, інша частина аквилегии буде цвісти набагато довше. Після того, як аквилегия відцвіла, кущ на одну третину необхідно зрізати. Це допоможе уникнути самовисева, в результаті якого на наступний рік з'являються рослини (плюс самозапилення), зовсім не схожі на оригінальні квіти.

Небажано утримувати аквилегию на одній ділянці більше шести років, так як в цьому випадку частішають випадки її поразки різними захворюваннями, в результаті чого погіршується стійкість кольорів до негативних температур.

Аквілегія схильна до ураження борошнистою росою, сірою гниллю, нематодами і павутинними кліщами.

Аквілегія відома в народній медицині своїм ранозагоювальний ефект. Примочки і відвари з неї використовуються для загоєння ран від опіків, дерматологічних захворювань, слизових оболонок, а також для відновлення роботи шлунково-кишкового тракту.

Розмноження в домашніх умовах

Посадка аквилегии здійснюється навесні або у відкритий грунт, або в кінці зими в ящики насінням для одержання розсади.

Садити аквилегию в домашніх умовах прийнято в кінці квітня або на початку травня, при цьому посів насіння для вирощування розсади здійснюється в лютому-березні. Насіння сіють на глибину посіву близько півсантиметра.

Якщо це посадка у відкритий грунт, то важливо укрити насіння плівкою для збереження температурного балансу. Полив в цьому випадку необхідний раз в три-чотири дні.

Попередньо рекомендується проведення стратифікації насіння. Мається на увазі витримування посадкового матеріалу аквилегии близько місяця у вологому тканини в поліетиленовому пакеті в холодильнику (переважно в овочевому відділі, де температура трохи вище). Насіння при цьому проходять через стан, подібне сну. Процес стратифікації імітує перебування насіння в зимових умовах і значно підвищує показник схожості.

Період цвітіння аквилегии починається в червні або липні, в залежності від особливостей клімату. Квіти залишаються у відкритому стані недовго, близько семи днів. Сам період цвітіння теж тривалий (становить приблизно місяць). У перший рік зростання рослина, як правило, набирає силу, в ньому закладаються бруньки відновлення. Квіти з'являються на другий рік росту.

Альтернативними методами розмноження аквилегии є живцювання або розподіл.

Розподіл здійснюється наступним чином: навесні або на початку осені рослина очищається від листя, акуратно викопується разом з коренем і по основним коренем ділиться навпіл, місце перетину обробляється за допомогою деревного вугілля і розділені рослини висаджуються в ґрунт.

Для виконання живцювання потрібно нарізати живці і помістити їх в затінене місце в парники з зволоженим піском або розпушеним грунтом. Після вкорінення живці висаджуються в підготовлений грунт.

Обидва ці способи є досить травмуючими для аквилегии. Це обумовлено пошкодженням основного кореня при викопуванні.

Аквілегія на hectare.com.uа

У нашому інтернет-магазині ви можете купити якісне насіння аквилегии багаторічної від українських виробників. Сайт hectare.com.ua - це офіційний ресурс центру оптово-роздрібних поставок компанії Гектар.

За допомогою нашого каталогу ви можете замовити посадковий матеріал для вирощування аквилегии сорти Суміш Маккал.

Це продукція від торгових марок SeedEra і Вассма. Дані насіння пройшли сувору трирівневу систему контролю якості (насіннєвий комісією, на рівні виробника і фасовщика), що забезпечує максимальний рівень схожості протягом усього терміну придатності, який заявлений виробником.

Крім насіння аквилегии, ви можете замовити у нас за доступними цінами:

  • насіння інших квітів, овочів, злаків, газонної трави;
  • мікро- та макродобрива;
  • засоби захисту рослин від хвороб і шкідників;
  • сільськогосподарські інструменти;
  • парники, затінюють сітку, агроволокно і багато іншого.

Доставка нашої продукції здійснюється в усі регіони України. Замовляйте насіння аквилегии для посіву розкішних квітів на нашому сайті, нехай ваш сад, присадибна ділянка або клумба вражають своєю оригінальністю виконання і глибиною фарб.

Частіше за все із категорії «Насіння аквілегії» купують такі товари: