img

«Майстерня аграрія»

19.12.2018 Сергій Кіщенко

«Майстерня Аграрія» вже давно стала місцем, де з перших уст можна почути про всі тонкощі вирощування тих чи інших культур, дізнатися про актуальні новинки, ухвалити вигідні фінансові рішення, а ще поспілкуватися з колегами-однодумцями. Тому аграрії активно беруть участь у таких заходах, чим засвідчують користь комплексу навчальних проектів, ініційованих компанією «Сингента». Сьогодні поговоримо більш докладно про зустрічі, що вже відбулися, і про те, чим дивувала «Майстерня Аграрія» своїх шанувальників у 2018 році.

– Майстерня Аграрія» загалом охоплює п'ять проектів, — розповідає маркетолог Південного регіону компанії «Сингента» Сергій Кіщенко. — Це агроцентри, де наочно демонструються інноваційні продукти і технології; конференції, на яких розглядаються актуальні проблеми сезону і шляхи їх вирішення; вебінари — онлайн-конференції, завдяки яким наші експерти мають змогу передавати свої знання аграріям з найвіддаленіших куточків України протягом усього року; веб-сайт із корисною інформацією та журнал із науковими статтями. 

– Що змінилося в «Майстерні Аграрія» у порівнянні з минулим роком?

– Ми збільшили кількість семінарів та конференцій, запрошуємо аграріїв на наші поля. Тільки на Півдні за останній рік було проведено близько 50 семінарів із залученням менеджерів з технічної підтримки компанії «Сингента», експертів, менеджерів з продажу. Спікерів просимо викладати інформацію просто і зрозуміло, звертати увагу на ключові моменти. Середня відвідуваність одного заходу складає до 40 чоловік. У кожного нашого гостя є можливість почути професійну думку і прийняти своє рішення. Український аграрний ринок активно розвивається, успішно виходячи на міжнародний рівень. Отже, сьогодні недостатньо орієнтуватися лише в своєму регіоні. Важливо розуміти, що відбувається як на рівні України, так і у світових ключових гравців, зокрема США, Китаї, Аргентині, Бразилії, Європі. Наше основне завдання — розширити знання та кругозір аграріїв, щоб вони мали змогу отримувати корисну інформацію від досвідчених експертів різних напрямів зрозумілою мовою. Зараз закінчився сезон використання протруйників, почався сезон закупівлі насіння, і ми вже проводимо з сільгоспвиробниками семінари по нашій лінійці насіння кукурудзи й соняшнику.  

– Сергію, розкажіть більш детально про тематичні семінари та конференції, в який час вони проходять?

– Ці заходи проводяться перед початком по-сівної кампанії — наприкінці січня і на початку лютого. Тематика зосереджується на проблемах сезону, які чекатимуть аграріїв у поточному році. Конференції присвячено основним культурам і специфіці регіонів, у яких вони відбу-ваються, та висвітленню важливих технічних питань у комплексі з економічними аспектами ви-рощування сільгоспкультур. Все, що обговорюється на зимових конференціях, потім закріплюємо на практиці влітку й на початку осені в агроцентрах, де наші постійні відвідувачі та гості можуть на власні очі переконатися в почутому раніше.  

– Агровиробники позиціонують «Майстерню Аграрія» як найбільш вдалий проект у форматі живого спілкування. Саме агроцентри для багатьох стали такими собі осередками здобуття знань і місцем зустрічі професіоналів.

– Наша компанія докладає чималих зусиль для цього. Агроцентри розташовані в різних кліматичних зонах (на Дніпропетровщині, Черкащині, Полтавщині, Харківщині, Тернопільщині), щоб наочно показати кожному аграрію з будь-якого куточка нашої країни, що попри особливості того чи іншого регіону — чи то південного (зона екстремального землеробства), чи то північного, з його більш жорсткими умовами господарювання, — успіху у веденні сільського господарства можна досягти всюди. Для цього компанія «Сингента» має великий арсенал дієвих рішень, що допомагають упоратися з будь-якими аграрними складнощами, пов'язаними з професійним вирощуванням культур.
   Польові класи, на які поділені агроцентри, працюють дуже ефективно, адже вони здатні інформативно задовольнити тисячі учасників. Аграрії мають чудову нагоду поцікавитися й отримати вичерпні відповіді на свої запитання, які стосуються конкретних умов їхнього госпо-дарювання. Зазвичай там лунає величезна кількість питань, пов'язаних із професійним виро-щуванням культур, і жодне з них не залишається поза увагою — кожен отримує цінну пораду чи компетентне пояснення від професіоналів компанії «Сингента».
   Крім розгляду суто агрономічних питань, на агроцентрах проходять важливі майстер-класи з безпеки. Адже, працюючи із засобами захисту рослин, ми піклуємося не лише про прибуток сільгоспвиробників, а й про довкілля та людське здоров'я. Як відомо, наші люди не дуже полюб-ляють правила і звикли ними нехтувати. Це стосується і поводження із ЗЗР: перевезення у власних автівках, що неприпустимо, правильна утилізація (вимоги часто порушуються), робота у спецодязі (який може бути недостатньо надійним або його може й взагалі не бути, що вкрай шкідливо) — ось перелік тих пунктів, на які ми звертаємо увагу. Це прості, але дуже важливі для роботи умови, дотримуючись яких аграрій збереже своє здоров'я.


– Цього року вже до відомих заходів «Сингента» долучила виробничо-польовий практикум із гаслом «Їдемо в поля!» Яка суть цього тренінг-інструмента?

– Ми мали на меті надати аграріям нові рішення в агровиробництві з короткочасним відвідан-ням успішних господарств та демонстрацією нових результативних систем захисту основних польових культур у виробничих масштабах. Всі заходи були проведені безпосередньо в умовах конкретних господарств, щоб показати фермерам, що попри різні стресові умови вирощування культур досягти успіху цілком реально. Крім технологій вирощування й захисту озимих культур, відвідувачам додатково презентували сучасний спосіб моніторингу посівів за допомогою дронів (з наочною демонстрацією їх застосування). Завдяки дронам можна робити аеро-фото і відеозйомку поля з різним спектральним аналізом і реально оцінювати поточний стан посіву для прийняття правильних, ефективних рішень. 

   А от у літніх майстернях акцент зробили на питаннях захисту таких культур, як пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, соняшник. Як і зазвичай, теоретичні заняття підкріплювалися демонстрацією результатів досліджень на демоділянках. Після такого інтенсивного навчально-практичного курсу впевнено можна сказати, що до осінньої посівної кампанії та й до наступної весняної всі слухачі готові на сто відсотків.

Сергій Кіщенко