Переглянути просту версію
img

UKRAVIT зробив чудо в центрі України.

06.11.2018 Віталій Ільченко

7 ЧЕРВНЯ 2018 РОКУ В ЧЕРКАСАХ ВІДБУЛАСЯ ПОДІЯ БЕЗ ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ ГРАНДІОЗНОГО МАСШТАБУ: ГРУПА КОМПАНІЙ UKRAVIT ВІДКРИЛА ПЕРШУ В УКРАЇНІ НАУКОВУ ПЛАТФОРМУ СВІТОВОГО РІВНЯ З ДОСЛІДЖЕНЬ В АГРОПРОМИСЛОВІЙ ГАЛУЗІ — НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ «ІНСТИТУТ ЗДОРОВ’Я РОСЛИН» (CROP CARE INSTITUTE).

   Унікальність проекту полягає в тому, що функціонально «Інститут здоров’я рослин» поєднує фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс та навчально-наукову роботу.

   «Наш науковий центр — це не альтернатива державним установам, – зазначив власник ГК «UKRAVIT» Віталій Ільченко. - Ми закупили найсучасніше обладнання виробництва Японії, Швейцарії, Німеччини і США, бо хочемо, щоб саме в Україні виготовлялися цікаві продукти. Ми й надалі плануємо співпрацювати з науковими установами України. Ми просто створюємо можливість для того, щоб молоді талановиті вчені могли реалізувати свої проекти тут, в Україні, разом із нами. Коли є одна команда, коли є багато однодумців, які люблять свою справу, це набагато легше. І це для нас новий стандарт якості агробізнесу України».

   Вітчизняному лідеру з виробництва високоякісних засобів рослин та мікродобрив ГК «UKRAVIT» уже давно було небайдуже спостерігати, як деградує наша земля, знищується українська промисловість, зупиняються багато хімічних підприємств, а обладнання вирізається та вивозиться. Назрівала потреба в створенні свого, вітчизняного. Дуже зворушливою була розповідь Віталія Ільченка про втілення своєї мрії в життя: «Ми стали замислюватися над тим, щоб створити власне виробництво. Це був надзвичайно складний процес – від відведення земельної ділянки й до створення проекту. Довелося долати неймовірні бюрократичні перепони. Переніс і зверхні посмішки.

   У радянські часи в Києві був Інститут, який для всього Радянського Союзу розробляв проекти виробництва засобів захисту рослин, – звернулися до них. Відповідь була лаконічна: немає фахівців, втрачені обладнання, сировина, технологічні процеси. Найбільше не щастило з пошуком хіміка-технолога. Об’їздив усю Україну. Та одного разу дали телефон хіміка, який був великим фахівцем своєї справи, працював раніше на заводі «Радикал», а коли завітали до нього, дружина повідомила, що його вже немає серед живих, але трохи пізніше, після нашого спілкування вона передала мені стареньку папку – це була справа життя її чоловіка. Там було дуже ретельно розписано процес виробництва, технологій, сировини, яку треба використовувати. І тоді це стало справою життя нашої команди».

   Бажання розвиватися долає перешкоди, і вже сьогодні компанія UKRAVIT зареєструвала понад 147 препаратів і щороку виводить на ринок кілька новинок: 2015 р. на ринку з’явилися 6 нових продуктів від UKRAVIT, 2017 р. – 13, у нинішньому – ще два нових препарати.

   «Перша інноваційна складова цих продуктів полягає в тому, що це дво-, три- й навіть чотирикомпонентні препарати, які вирішують питання захисту не лише від хвороб, а й водночас від шкідників. Друга – покращення формуляції існуючої продукції. Зараз ми сфокусовані на розробці унікальних засобів захисту рослин і компонентів, яких вимагає ринок, навіть під індивідуальні замовлення», - розповів директор комерційного департаменту «UKRAVIT» Олександр Лапа. Це є головним напрямом діяльності наукової установи, але не єдиним. Доволі широким є спектр послуг, що надаватиме Інститут аграріям, а саме: агрохімічний аналіз ґрунту та води, фітоекспертиза насіннєвого й рослинного матеріалу, польовий моніторинг, аналіз якісних показників у сільськогосподарській продукції, а також сервіс на виявлення залишкової кількості пестицидів у ґрунті, воді та готовій продукції.

   «Тепер кожен може перевірити своїх постачальників і зрозуміти, чи відповідають добрива, пестициди чи насіннєвий матеріал заявленій якості, – акцентував Віталій Ільченко, - Процес деіндустріалізації, що тривав останні кілька десятиліть, практично знищив науковий потенціал України. У свою чергу, фахівці «Інституту здоров’я рослин», які надаватимуть землевласникам агробіологічний сервіс, застосовуватимуть системну кваліфікаційну підтримку та розроблятимуть індивідуальні рішення на основі особливостей кожного клієнта. Це дозволить повністю змінити формат ведення сільського господарства. Власне, за такого підходу фермер зможе з максимальною користю використовувати потенціал своєї землі, зберігати й підтримувати її родючість, оптимізувати витрати на виробництво та підвищувати його рентабельність».

   Тема відновлювання землі була порушена під час дискусійної наукової панелі, де доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету садівництва й ґрунтознавства Григорій Господаренко відзначив, що поки всі можновладці говорили про закордоні чудеса, «UKRAVIT» зробив чудо в центрі України: «Ми повинні перейти на відновлювальну систему землеробства. Це означає, що рослину треба накормити, створити оптимальні умови живлення рослини. Сьогодні кожен третій гектар потребує вапнування. 46% землі в Україні – це чорнозем, який треба зберегти, але не всі елементи живлення в ньому зараз є. Наприклад, нестача селену викликає до 80 хвороб у людини. Потрібно повернути органічну масу, залишати в полі частину врожаю. Мається на увазі не спалювати солому, не робити з відходів пелети. Із проданим зерном вивозять більше азоту, калію й фосфору, ніж вноситься з мінеральними добривами. Нам треба перейти на нові способи внесення, нові строки застосування добрив, щоб вони ефективно використовувалися. І саме цим займається компанія «UKRAVIT». Відновлення родючості земель, збереження ресурсів і моніторинг метаболізму шкідливих речовин в агробіоценозі – це ще один екологічний напрямок складової діяльності Інституту . Тому він працює у форматі «Green Chemistry» (зелена хімія), який передбачає дбайливе ставлення до природи й максимальне зменшення використання шкідливих компонентів. Перспективним напрямком у «зеленій хімії» є синтез хімічних речовин не з нафти, а з відновлюваної сировини. «Можна багато чого робити з того, що аграрії вирощують», – наголошує пан Ільченко, зазначаючи, що сільське господарство є величезним ресурсом для розробок у сегменті біохімії та біофарми. Найближчим часом компанія має намір запустити виробництво, що працюватиме в сегменті фармацевтики й харчових добавок.

   Головний керівник «UKRAVIT» повідомив, що завдяки «Інституту здоров’я рослин» компанія планує поступово інтегруватися в глобальну науку й кооперуватися з іншими світовими виробниками та науково-дослідними інститутами для вирішення конкретних проблем і завдань землеробів: «У науці в нас немає обмежень у географії – ми можемо співпрацювати з ким завгодно». Зокрема, в UKRAVIT триває спільна робота зі швейцарською компанією Gamaya та групою агрокомпаній «Маїс». Вона передбачає використання сучасних камер гіперспектрального типу, безпілотної платформи (дрона) та технологій штучного інтелекту, що дозволяють розробляти й випробувати нову технологію аналізу на кукурудзяних полях. За словами Віталія Ільченка, подальші інвестиції компанії UKRAVIT у науку складуть понад 10% її обороту.

   Науковий керівник Інституту здоров’я рослин Леон Штейнберг повідомив, що напрацювання Інституту можуть перерости в державні програми стосовно боротьби з контрафактом – дуже поширеним явищем в Україні: «Ми вже почали надавати послуги з повірки продукції контрагентів на наявність підробок. Далі потрібно обмінятися досвідом із ЄС і створити базу добросовісних виробників та постачальників засобів захисту рослин, відділивши їх від недобросовісних».

   Відкриваючи Інститут, керівники UKRAVIT ставили за мету підтримку аграрного сектору, підняття економіки України, створення робочих місць, розробку таких технологій вирощування культур, захисту та живлення, щоб можна було отримати додатковий прибуток і забезпечити високу рентабельність сільськогосподарського виробництва, у цілому, поставити агрогалузь на якісно новий рівень і затвердити за Україною ім’я «житниці світу». «Разом ми зробимо нашу сильну, могутню Україну лідером серед розвинених країн світу. Ми це робимо заради наших дітей, майбутніх поколінь, тому що землю ми отримали не в спадок від наших батьків, ми її запозичили в наших дітей, – наголосив у підсумку Віталій Ільченко.

Віталій Ільченко