img

АГРО-2019

19.06.2019 Дарія Ревнюк

4-7 червня у Києві відбулася ХХХІ Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2019» одна з найбільших в Україні та Східній Європі. Цей масштабний захід відкриває широкі можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також надає унікальну нагоду для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками. Також «Агро-2019» виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України.

Офіційне відкриття виставки відбулося за участі Першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої, голови підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, народного депутата України Леоніда Козаченко.

Основою ділової частини заходу стала конференція «Агро 4.0», яка є складовою частиною «Українського експортного тижня-2019». Зустрічі відбувалися у форматі дискусійних панелей, семінарів та тренінгів за економічним, соціальним, екологічним та інноваційним напрямами.

Молоді керівники фермерських господарств мали змогу обговорити з керівництвом Мінагрополітики питання держпідтримки. Виконувач обов'язків Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева прокоментувала:

 «В Україні серед загальної кількості фермерських господарств близько 500 очолюють фермери віком до 35 років. Нам надзвичайно важливо почути і підтримувати таких енергійних молодих людей-фермерів, які б своїм прикладом надихали інших створювати свій аграрний бізнес на селі. Безперечно, для успішного бізнесу важливі технології, економіка, екологія, але людина залишається ключовим моментом. Без людського фактору нічого працювати не буде».

За її словами, зараз для Мінагрополітики важливо почути від фермерів з усіх куточків України конкретні запитання та пропозиції: що сьогодні робить міністерство недостатньо ефективно, як вдосконалити підтримку саме сімейного фермерства, новостворених фермерських господарств і молодих фермерів. Також Ольга Трофімцева додала:

«Такі відкриті і дискусійні зустрічі ми зробимо на постійній основі, щоб до кінця цього року вибудувати разом найоптимальніший і найефективніший алгоритм підтримки фермерства на наступний рік та середньострокову перспективу».

Участь у ХХХІ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2019» взяли представники Верховної Ради України, міністерств України, ЦОВВ, профільних об’єднань та асоціацій, бізнесу, українські та міжнародні експерти. Цього року на захід приїхали понад 1300 учасників з різних країн світу, які представляють усе, що потрібно сільгоспвиробнику в його роботі, а саме: добрива, ЗЗР, ветеринарні препарати, елітний посівний матеріал, устаткування для сушіння та збирання зерна, обладнання для тваринництва та бджолярства, технології виробництва пального з біомаси, тощо. Та найбільші площі належали експозиції сільгосптехніки, де можна було обрати машини для різноманітних робіт як фермерського господарства, так і великої агрокомпанії.

Організатови виставки подбали, щоб програма буда насиченою. В рамках наймасштабнішої аграрної події України відбувся фестиваль «AgroFoodFest. Мангальний Батл». Свої кулінарні напрацювання презентували 35 київських та регіональних ресторацій, представники сучасної вуличної їжі та представники фермерських господарств.  Крім цього, всі учасники, а особливо любителі автомобілів, мали змогу відвідати «AgroAutoShow» – показ легкових та комерційних авто. А також побачити експозицію катерів і човнів.

Вже другий рік поспіль в рамках виставки пройшов український Аукціон племінних тварин. На демонстраційних майданчиках можна було побачити експозиції птиці, великої рогатої худоби, племінних биків, овець, кіз, цапів і коней. Також були представлені басейни зі зразками промислових видів риб.

Як бачимо, кількість учасників та відвідувачів на «Агро 2019» вкотре підтвердила, що Україна – аграрна країна, якій є чим пишатися.

Дарія Ревнюк