Як збільшити врожайність полуниці: 7 секретів

Як збільшити врожайність полуниці: 7 секретів

16.06.2022
Гектар

Полуниця – невибаглива культура, яку нескладно доглядати. Однак, якщо робити це неправильно і не знати деяких нюансів, то її врожайність може знизитися. Тому садівники задаються питанням, як збільшити врожайність полуниці. І тому культурі необхідно створити сприятливі умови без використання пестицидів.
 

 

  • Мульчування полуниці

 

Щоб полуниця дала багато плодів, необхідно здійснювати мульчування грядок. Процедура допоможе не тільки видалити з грядки бур'яни, які забирають вологу, а й зберегти грунт пухким, зволоженим. У цьому випадку чудовим матеріалом буде хвоя. Вона дозволяє зберегти вологість ґрунту та захистити рослину від шкідників. Якщо немає хвої підійде солома. Мульчування також рекомендується тим, хто не має змоги постійно стежити за станом грядок.

 

  • Потрібно видаляти бутони

 

Не варто шкодувати квітки полуниці, інакше її ягоди можуть бути дрібними. Щоб культура дала великі плоди, необхідно залишати 4-5 квітконосів, а решту видаляти. Така процедура є обов'язковою для молодої полуниці, щоб її коренева система гарно розвивалася. Якщо рослина всі сили направить на плодоношення, може не пережити зиму і вимерзнути. Крім того, важливо вчасно збирати ягоди, тому що вони швидко псуються, через що підвищується ризик появи шкідників.

 

  •  Правильний та регулярний полив

Поливати грядки треба грамотно, це також збільшить врожайність. Важливо поливати культуру під час цвітіння. Але обсяг води залежить від ґрунту, якщо в ній міститься багато піску, тоді зволожувати ґрунт потрібно більше.
Помилка є припинення регулярного поливу полуниці, коли вона перестає давати врожай. Це даремно, тому що рослина починає утворювати квіткові бруньки вже в середині літа. Тому якщо не забезпечувати їм необхідну кількість води, то утворюється їх набагато менше.

 

 

  • Належний догляд за полуницею при заморозках

 

Рослина боїться заморозків, які можуть вплинути на суцвіття – вони гинуть. У такому випадку слід стежити за прогнозом погоди і при можливих заморозках краще заздалегідь укрити полуницю. Для цього можна застосувати плівку або нетканий матеріал, наприклад ватин, повсть, фетр, трикотаж, спанбонд. Якщо рослина вже зазнала низьких температур, то для підтримки обробляють її регулятором зростання.

 

  •  Обрізка вусів та непотрібного листя

 

Необхідно здійснювати обрізання вусів і непотрібного листя, щоб рослина витрачала сили на плодоношення, а не на розведення. Вуса потрібно видаляти навіть після того, як полуниця перестала давати врожай, але якщо не потрібно розмноження культури. Якщо потрібна розсада, необхідно побігам дати зміцніти.
Не завадить і видалення деяких листків, робити це потрібно під час цвітіння. Переважно прибирати те листя, яке закриває ягоди від сонця. Видаляти можна третину від усієї частини куща. Таким чином, плоди дозріють швидше і стануть більшими, отримуючи сонячні промінчики.

 

  •  Натуральне підживлення

Культуру корисно підгодовувати поживними речовинами, полуниця любить слабокислий ґрунт. Для цього можна удобрювати рослину золою, гною або перегноєм. Також роблять дріжджові підживлення, які виготовляють із сухого хліба.

 

  • Захист полуниці

Крім догляду за рослиною, необхідно забезпечувати йому захист від комах та хвороб. У цьому допоможе звичайний йод, який захистить полуницю від сірої гнилі. Для цього знадобиться 10 л. води, в якій розмішують 10 крапель йоду та поливають цим розчином кожен кущ. Кількість антисептичного засобу має перевищувати допустиму норму. Важливо поливати полуницю в похмуру погоду, оскільки краплі йодованої води можуть потрапити на листя і через пряме сонячне проміння вони отримають опік.

 

Дізнавшись прості секрети з догляду за полуницею, залишиться дотримуватися правил. Регулярно поливати, прибирати перші бутони, при необхідності видаляти вуса та захищати рослину від шкідників. В результаті кропіткої праці культура порадує рясним урожаєм.