Обробка огірків бурштиновою кислотою

Обробка огірків бурштиновою кислотою

10.05.2022
Гектар

Бурштинова кислота - біостимулятор, який здобув популярність як серед професіоналів, так і серед любителів городніх баталій. Складно назвати цю речовину панацеєю від усіх плодово-ягідних неприємностей, але свій внесок у вдалий урожай вона робить без сумнівів. Обговоримо користь бурштинової кислоти для огірків.

  • Навіщо вона огіркам

Застосування добавки виправдане на будь-якій вегетативної стадії розвитку огірків. Їй обробляють насіння перед посівом, сіянці на стадії росту та дорослі плодоносні рослини.
Препарат стимулює схожість насіння, адаптує рослини під зовнішнє середовище, допомагає легше переносити стрибки температур та нестачу вологи. Систематичні обробки підвищують резистентність до шкідників та інфекцій, сприяють гармонійному розростанню кореневої системи, рясному цвітінню огіркових культур та масовому плодоношенню.
Для насіння та розсади
Насіння огірків витримують у розчині бурштинової кислоти 10-12 годин, після чого просушують на паперовому рушнику або тканинній серветці, не промиваючи. Розводять порошок із розрахунку 2 г на літр води. Оптимальна температура води 25°.
Перед тим як переносити сіянці на грядку, розсаду в посівних контейнерах зволожують розчином бурштинової кислоти, вичікують годину і лише після цього пересаджують на місце проживання.
Наступне підживлення проводиться через 7 днів. Їй завдання – зміцнення ранимої кореневої системи, стимулювання зростання та активізація імунної системи огіркового молодняку. Обробка з дотриманням зазначеного інтервалу дозволяє рослинам звикнути до нових умов і ґрунту.
Кореневе підживлення зрілих рослин
Коли розсада огірків зміцніє, варто повторити обробку бурштиновим стимулятором. Робиться це в період бутонізації, у фазі активного цвітіння та після формування зав'язі.
Для поливу рослин у відкритому грунті бурштинову кислоту розводять із розрахунку 2,5 г/л води, та 2 г/л – при поливі в теплиці. Поливати огірки краще у вечірній час.
Обробка листом
Обробляти огіркові культури можна за допомогою пульверизатора. Профілактичний водний розчин має бути менш концентрованим (1-1,5 г/л). Їм зрошують зелену масу рано-вранці, а також у вечірній час, коли немає палючих променів.
Якщо на порядку денному боротьба зі шкідниками та інфекційними захворюваннями концентрацію збільшують до 2,5 г/л, обробляючи листя з обох сторін. Надалі профілактичні обприскування рекомендується повторювати раз на 2 тижні до закріплення позитивного ефекту.
Тонкощі застосування
Концентрацію розчину вибирають, виходячи зі стадії зростання огіркових культур, складу ґрунту та місця посадки (парник, відкритий ділянку). Бурштинова кислота балансує склад грунту, вимиває нітрати та отруйні речовини. Проте надто часте використання небезпечне закисленням ґрунту.
Речовина може спричинити опіки чутливих ділянок шкіри та слизових оболонок, спровокувати алергію. Усі роботи з розчином слід проводити у захисних гумових рукавичках та масці. Домашніх вихованців на час обробки грядок потрібно видалити з території, що обробляється.
Не варто розводити велику кількість препарату про запас, тому що максимальний час зберігання обмежується 72 годинами. При цьому ефективність розчину поступово знижується.
Бурштинова кислота не аналог добрив. Вона стимулює вегетацію, підтримує стійкість до інфекцій, але не здатна забезпечити повноцінне харчування та захист рослин.