Цей овоч дуже корисний, його рекомендується часто вживати в їжу. Цибулю можна вирощувати в домашніх умовах, дотримуючись певної технології вирощування.

Цей овоч дуже корисний, його рекомендується часто вживати в їжу. Цибулю можна вирощувати в домашніх умовах, дотримуючись певної технології вирощування.

05.12.2021
Гектар

Цей овоч дуже корисний, його рекомендується часто вживати в їжу. Цибулю можна вирощувати в домашніх умовах, дотримуючись певної технології вирощування.

Посадка
Цибуля – овоч, якому для того, щоб добре рости і розвиватися, необхідний клімат, не схильний до великих коливань температури. Він стійкий до холоду, але йому потрібно кілька годин природного світла щодня. Тому, при виборі ґрунту добре пам'ятати про цю потребу та вибирати місце, де рослини знаходяться на сонці.

Також необхідно уникати занадто щільного ґрунту. Цибулі потрібний легкий і добре дренований грунт, тому що необхідно уникати застою води, що призведе до загнивання рослини. Для цього потрібно добре підготувати ґрунт, перекопати та удобрити перед посівом або посадкою цибулі. Робити це рекомендується за пару місяців до запланованої дати посіву. Необов'язково, щоб перекопування було занадто глибоким. Двадцяти сантиметрів буде достатньо. Бажано удобрювати гноєм, який підходить для цього виду овочів.

Рекомендується садити цибулю наприкінці літа та наприкінці зими. Ці два сезонні інтервали фактично мають найбільш підходящий клімат для цих рослин.

Якщо прийнято рішення про сівбу, достатньо викопати неглибокі ямки (близько трьох сантиметрів), посіяти насіння, яке потім засипають ґрунтом і поливають.

Тим, у кого є тільки тераса або балкон, варто знати, що вирощування цибулі в горщиках дуже важко, тому що цим овочам потрібно багато місця. Однак можна спробувати використовувати довгі прямокутні горщики, помістивши в кожен горщик лише кілька рослин.

Відстань при посадці цибулі
Ямки повинні знаходитись на відстані близько десяти сантиметрів один від одного (відстань між рядами має бути однаковою). З іншого боку, якщо рослини були посіяні в насіннєве ложе, їх потрібно витягувати, коли вони досягають висоти близько п'ятнадцяти сантиметрів, і висаджувати їх у ямки завглибшки близько п'яти сантиметрів.

Для посадки цибулин необхідно дотримуватися відстані двадцяти сантиметрів між однією і іншою і близько тридцяти сантиметрів між одним рядом та іншим. Цей спосіб вирощування особливо рекомендується для свіжої цибулі.

Зріст
Цибулі не потрібно багато води. Тому поливати врожай потрібно буде лише тоді, коли ґрунт стане сухим, і від попереднього поливу не залишиться сліду вологості. Це правило необхідно неухильно дотримуватися, оскільки коріння цибулі, що залишилися на поверхні, особливо вразливі для цвілі та гниття. Застій води може бути фатальним для рослин. Можна допомогти зростанню цибулі з того моменту, як вона почне проростати за допомогою рідких добрив, розчинених у воді для поливу. Ще одна важлива операція для правильного зростання цибулі - прополка, за допомогою якої видаляються бур'яни, які при розвитку рослини виникають між пагонами.

Операцію можна проводити вручну (якщо оброблена земля не надто велика) або спеціальними інструментами.

Збір та зберігання
Щоб зібрати цибулю, потрібно близько трьох-чотирьох місяців, залежно від клімату. Найочевидніша ознака дозрівання – пожовтіння стебла, що виступає із землі. Потрібно почекати, поки воно повністю не стане жовтим. У цей момент цибулю можна буде зібрати, силою вирвавши її із землі. Потім треба передбачити сушіння. Достатньо його залишити на землі на сонці, доки стебло не висохне. На цьому етапі цибуля буде готова до зберігання в харчових цілях. Рекомендується розміщувати його в дерев'яних ящиках, у приміщенні, де є повітрообмін і яке не є вологим (через вологість овочі можуть запліснівати). Підвал ідеально підходить для зберігання цього виду овочів.

Хвороби
Один з найбільших ворогів цибулі - коренева гнилизна, викликана застоєм води в грунті (для цього необхідно стежити за тим, щоб не поливати рослини занадто багато). Але це не єдине, що загрожує здоров'ю цибулі. Ці рослини насправді є жертвами хробаків, що нападають на листя, личинок мух, які поїдають цибулини зсередини, та цвілі, що викликає в'янення всієї рослини. У той час як у разі кореневої гнилі єдине, що потрібно зробити – це призупинити полив, для вирішення інших проблем можна придбати певні продукти для продажу у магазині Гектар , що спеціалізуються на товарах для садівництва. Цибулі також загрожує іржа - легко дізнатися по жовтуватих плямах, які з'являються на зеленому стеблі.

Знаючи правильну технологію вирощування цибулі, можна виростити цей корисний овоч у домашніх умовах.