Ідеальний газон: 7 золотих правил

Ідеальний газон: 7 золотих правил

15.10.2021
Гектар

Якщо хочете виростити гарний і густий газон або відновити його після зими, то потрібно уникати найпоширеніших помилок і слідувати основним правилам вирощування та догляду. А тепер давайте подивимося, що вони з себе представляють.

1. Вибір насіння

Перш за все, вибирайте види трав, придатних для вашого регіону. Так, одні трави добре витримують суху літню спеку, а інші - суворі зими. Для північних районів підходять такі трави, як тонконіг лучний, стоколос безостий, лисохвіст польовий і костриця червона. Костриця очеретяна, райграс пасовищний і інші теплолюбні трави краще підходять для більш теплих місць. Пам'ятайте про це при виборі насіння.

2. Не забирайте скошену траву

Якщо думаєте, що залишивши скошену траву на газоні, зіткнетеся з такими проблемами, як цвіль, хвороби і загибель коренів, то помиляєтеся. Було доведено, що скошена трава може значно поліпшити загальний стан газону, потрібно лише рівномірно розподілити її по всій площі ділянки.

3. Не забувайте про аерацію

Більшість газонів ростуть на відносно скромному верхньому шарі грунту. Згодом газонокосарка, домашні тварини і самі власники ущільнюють грунт, ускладнюючи проникнення повітря, води та інших життєво важливих поживних речовин в землю. Тому щоб відновити здоров'я грунту і поліпшити газообмін, періодично проводите аерацію за допомогою спеціального інструменту аератора, який продається в більшості будівельних магазинів і садових центрах.

4. Не поливайте газон кожен день

Чи знаєте ви, що газон може почати жовтіти і гинути, якщо будете дуже старатися з поливом? Тому замість того, щоб поливати свій газон кожен день протягом 15 хвилин, виберіть один або два дні на тиждень і поливайте протягом однієї години. Глибокий полив зробить газон більш здоровим і стійким до посухи. Також не забувайте про добрива, вносячи їх не менше трьох разів за сезон.

5. Регулярна стрижка

Якщо ви тільки повернулися з відпустки або давно не були на улюбленій дачі, де за цей час сильно розрослася трава, не намагайтеся скосити її за один день. Замість цього зкосіть тільки частину від всієї довжини (незалежно від того, чи використовуєте газонокосарку або косу), потім зачекайте кілька днів і вже остаточно підрівняйте газон до потрібної висоти. Цей метод знижує навантаження на траву. Можливо, вам доведеться стригти газон тричі, в залежності від того, наскільки високо виросла трава.

6. Не треба стригти газон занадто коротко

У кожного типу трави своя оптимальна висота стрижки і на те є кілька причин. Кожна травинка забезпечує процес фотосинтезу і, природньо, що довші стебла будуть робити це ефективніше, ніж короткі. Довгі стебла також затінюють і охолоджують грунт, що означає, що вам не доведеться проводити часті поливи, оскільки вода не буде так швидко випаровуватися.

7. Не треба стригти газон кожен раз в одному і тому ж напрямку

Звичайно, влітку стрижка газону швидко перетворюється на рутину, але постарайтеся не проводити її занадто часто. Крім того, завжди намагайтеся косити в різних напрямках: вперед, назад, по діагоналі і т. Д. Повторне косіння по одному і тому ж маршруту призведе до того, що стебла трави будуть рости в певному напрямку і під певним кутом, що не додасть йому рівномірний і густий вид.