Як позбутися від трави між плитками на доріжці назавжди

Як позбутися від трави між плитками на доріжці назавжди

16.09.2021
Гектар

Навіть якщо плитка на стежці покладена так, що простору практично немає, трава все одно там з'явиться рано чи пізно. Іноді рослинність навіть піднімає тротуарну плитку розростається зеленою масою, кореневою системою. Це призводить до деформації доріжки. В результаті ходити стає проблематично через буйну рослинність і нерівну поверхню. Активне використання гербіцидів лише тимчасово усуває проблему, одночасно завдає шкоди навколишньому середовищу, адже шкідливі речовини потрапляють в землю і залишаються там.

Чому рослинність з'являється між плиткою на доріжці:
1. Насіння трав зберігаються в грунті десятиліттями, чекають сприятливих умов для зростання. Як тільки такі умови виникають, з'являються сходи.
2. Насіння заносяться птахами, на взуття людини і на лапах тварин, а також розносяться вітром на великі відстані.
3. Доріжка покладена на голий грунт, під нею немає шару з бетону.
4. Шви були відразу ж забиті. У проміжках накопичився бруд, пісок, що і стало причиною проростання зелені.

Боротися з травою на доріжках доводиться постійно. Навіть повністю позбувшись від неї, не варто розраховувати, що вона знову не виросте. Досить пройти дощу, як зелень знову заколоситься на стежці.

Способи боротьби з травою між тротуарною плиткою:
1. Проливати окропом раз в 1-2 тижні. Зростаюча зелень буде гинути в міру зростання, відмирати і змішуватися з землею з боків доріжок.
2. Обприскувати гербіцидами в безвітряну погоду, щоб не нашкодити сусіднім посадкам.
3. Заливати в щілини оцет, змішаний з водою в пропорціях 1 до 1. Робити це слід раз на місяць до повного зникнення небажаної рослинності, але тільки в тому випадку, якщо в майбутньому переносити доріжку не планується.
4. Використовувати спеціальний інструмент, що продається в інтернет магазині гектар , наприклад, щілинний очищувач або кореневий видаляч.
5. Розчинити в 5 л теплої або гарячої води 500г кухонної солі. Пролити розчином простір між плитками, попередньо висмикнувши найбільші бур'яни.

Всі ці способи не допомагають позбутися від трави між плитками назавжди. Вони лише тимчасово усувають проблему. Однак все ж існує один варіант, який гарантовано зупинить зростання будь-яких бур'янів - це затирка швів.

Як закрити шви між плитками на стежці:
1. Придбати в будівельному магазині цементний в'яжучий склад або Самоущільнюючу водонепроникну затирку.
2. Очистити доріжку від рослинності, видаливши її з корінням.
3. Змести бруд і пісок з поверхні.
4. Шпателем нанести на кожну щілину приготований розчин, поглиблюючи його в проміжки.
5. Зняти шпателем залишки з поверхні, щоб вони не усмоктувалися в пористе покриття.

Якщо залишати зелень в щілинах, то з часом плитка почне не тільки деформуватися, а й руйнуватися. Тому позбавлятися від неї необхідно в будь-якому випадку.