Яким бізнесом зайнятися в селі?

Яким бізнесом зайнятися в селі?

12.07.2021
Гектар

Створення бізнесу в селі можливо, як на особистому подвір'ї, так і у вигляді масштабного проекту, який сприятиме розвитку конкретного місця. Багато що залежить від стартового капіталу і благодатного грунту для реалізації ідей.
Фінансовий аспект
Є бізнес-ідеї, для втілення яких в життя, вистачить 50 тис, а для реалізації інших мало буде і 10 млн.
Фермер може розраховувати на державну підтримку в наступних питаннях:
- допомога при розвитку еко-туризму;
- отримання землі;
- пільгові кредити;
- компенсація певної частки фінансів, витрачених на придбання тварин, саджанців та ін.
Підприємець повинен бути внесений в бюджетний реєстр, тоді на нього можуть бути виділені субсидії.
При бюджеті в 350 тис. грн реально відкрити господарство з вирощування риби. Попит є на коропа, форель, осетра. Основні витрати підуть на купівлю та оренду водойми, закупівлю мальків, придбання обладнання.
Маючи на руках 150 тис.грн можна організувати розведення раків.
Рентабельний бізнес - лісопилка потягне на 1,5-2 млн. грн
Діяльність по розведенню тварин, має великий розбіг по частині фінансів. Якщо курник у власному дворі реально організувати, витративши 50тис.грн., То для розведення барашиків у великому масштабі буде потрібно близько 5 мільйонів. Приблизно в 5 мільйонів обійдеться і організація виробництва вершкового масла. Для відкриття приватного млину потрібно мати на руках 1-2 мільйони грн , на старт сироварні потрібно 750 т грн.
Грибний бізнес можна починати з сумою 250-350 тис.грн. Бізнес по копанню колодязів на старті обійдеться в 150 тис.грн. Для бізнесу по розведенню черв'яків буде досить 20-25 тис.грн
Ідеї ​​для бізнесу в селі
У топ-ідей по окупності входять наступні види сільського бізнесу:
1. Вирощування тютюну.
2. Розведення квадратних кавунів.
3. Вирощування кактусів і сукулентів.
4. Вирощування полуниці.
5. Різьба по дереву.
6. Розведення кролів.
7. Тепличний бізнес.
8. Виробництво шлакоблоків.
9. Виробництво лікарських трав і лікувальних чаїв.
Для підприємців, які шукають варіант бізнесу в селі з мінімальним рівнем конкуренції підійдуть такі варіанти: страусина ферма, розведення виноградних равликів, вирощування сої, кузня, декорування парканів фотосіткою.
Сьогодні високо затребувані екологічно чисті продукти і товари. На даному сегменті можна непогано заробити.

До екологічного бізнесу відносяться: плетіння еко-сіток, продаж продукції з кедру, плетіння кошиків, виробництво гумусу з опалого листя.

Завод з переробки сміття допоможе очистити рідний край від забруднень і здобути фінансову незалежність. Подібні проекти отримують спонсорську допомогу від держави і можуть розраховувати на податкові пільги. Але навіть з держпідтримкою, створення подібного заводу вимагає солідних початкових інвестицій.
Бізнес-ідеї з великим майбутнім
Деякі варіанти бізнесу в селі мають відмінні перспективи, в плані подальшого розвитку. До них відносяться:
1. Вирощування хвойних саджанців. При початкових інвестиціях в 350 000 грн, через 2 роки реально отримати 2 000 000 на продажу новорічних ялинок. До мінусів бізнесу відносяться відкладений прибуток і сезонність. При цьому ведення справи не вимагає спеціальних умінь, додаткових витрат і зусиль. З огляду на заборону на вирубку природних лісів, вирощування хвойних саджанців це бізнес з орієнтуванням на майбутнє його зростання.
2. Виготовлення  букетів що світяться. Такий бізнес підходить досвідченим квітникарям. Букети що світяться - виходять за рахунок обробки пелюсток спеціальним біо-гелем. Такий цікавий хід здатний залучити покупців, до того ж гарні букети затребувані круглий рік. Єдиний мінус це можлива загибель рослин, щоб цього уникнути, потрібно вивчати квітникарство, обробляти рослини від паразитів і т. Д.
3. Виробництво комбікорму. Комбінований корм в селі користується попитом. Грамотна реклама, демонстрація чистого і сучасного виробництва допоможе переманити односельчан від інших постачальників. Незважаючи на високу конкуренцію, попит на комбікорм стабільний, а значить з часом реально розширити асортимент і масштаби.
4. Глемпінг. Відпочивати на лоні природи люблять багато, а ось жити в наметах лише одиниці. Глемпінг - це новий формат туризму, який представляє собою маленький будиночок з умовами готельного номера.
5. Кукурудзяний лабіринт обіцяє залучати туристів, адже подібних атракціонів на вітчизняних просторах практично немає. Даний проект залежний від погодних умов і рекомендований для південних регіонів.