Як вирощувати арабську каву? Вирощування, пересадка і догляд

Як вирощувати арабську каву? Вирощування, пересадка і догляд

03.07.2021
Гектар

Що привертає увагу в арабській каві, так це її надзвичайно блискучі, соковиті зелені, злегка гофровані листя. Вони красиво виглядають в горщиках будь-якого типу, з успіхом можуть замінити інші декоративні листяні рослини. Арабська кава надходить з Африки, але в даний час вона в основному вирощується в Південній Америці, де вона росте у вигляді куща близько 5 метрів у висоту. При вирощуванні в приміщенні може досягати метра у висоту, в ідеальних умовах навіть більше. Через кілька років вона також може зацвісти і дати плоди.

Чи зможете ви коли-небудь зварити каву із зерен, зібраних в будинку? Згідно з книжковими путівниками, шанс на це з'явиться приблизно через 4 роки.

У магазинах зазвичай можна купити скупчення з кількох молодих, густо облистяних пагонів. З будь-якого такого пагону можна отримати кавовий кущ. Згодом почне формуватися дерев'янистий пагон, покритий корою, і з нього виростуть гілочки. Виростити цю рослину нескладно. Вона витримає навіть короткий час висихання - її листя потім трохи зів'яне і втратить свій характерний блиск. На щастя, після повторного поливу її сила повернеться, і вона знову буде відмінно виглядати.

У випадку з кавою рекомендується підтримувати субстрат злегка вологим, при цьому корінь не можна заливати, тобто Рослина не повинна постійно перебувати у воді, тому що коріння почнуть гнити. Тому необхідний регулярний, помірний полив. Найкраще використовувати для поливу м'яку воду, а добрива повинні мати низький вміст кальцію, наприклад, добрива рододендрона. Все тому, що ця рослина вимагає вирощування в слабокислому грунті, тому при пересадці можна використовувати, наприклад, цитрусовий субстрат.

Цю обробку, як і більшість кімнатних рослин горщиків, можна проводити навесні. Кава любить досить великі ємності. Якщо ви помітили, що квіти починають жовтіти, можливо, пора перейти в горщик побільше. З весни до осені ця рослина найкраще росте на яскравому місці, з розсіяним світлом. Не любить прямих сонячних променів. Однак взимку, в нашому кліматі, добре приліпити її до вікна, що виходить на південь, щоб в короткі похмурі дні було якомога більше світла.

Кава добре відчуває себе вдома при кімнатній температурі. Дуже любить полив. Ми навіть можемо використовувати розпилювач м'якої води щодня. Вона буде нам за це дуже вдячна. З цією теплолюбною рослиною остерігайтесь протягів, особливо взимку. Якщо на неї подме холодне повітря, вона може захворіти. Якщо ми не хочемо, щоб наша кава виросла до великих розмірів, ми можемо обрізати її. Тоді вона буде краще розгалужуватись. Найкраще це робити ранньою весною, до настання періоду весняно-літньої вегетації. При її вирощуванні температура не повинна опускатися нижче дванадцяти градусів тепла. Рослина може відреагувати на надмірні коливання температури скиданням листя.