Переглянути просту версію
Правила використання гербіцидів: терміни внесення і безпечна обробка ділянки

Правила використання гербіцидів: терміни внесення і безпечна обробка ділянки

27.04.2021
Гектар

Гербіциди є базовими засобами для вирощування сучасних агрокультур. Ці препарати активно застосовуються як в великих масштабах, так і на дачах та городах. Функція гербіцидів - знищення бур'янів. З цією метою можна вибрати гранульовані, рідкі форми або у вигляді порошків. Незалежно від виробника, препарати є сильнодіючими хімічними засобами. Тому вимагають грамотного застосування. Порушення інструкцій знижує ефективність боротьби з бур'янами .

Головні рекомендації по застосуванню гербіцидних препаратів

Правило 1. Вибірковість дії
Засоби від бур'янів не є універсальними. Чим вужче спектр дії гербіциду, тим він ефективніший. Не можна застосовувати препарат для овочевих культур, якщо виробником він позиціонується як засіб для баштанних. 

Прищепило 2. Строки застосування
Для кожної культури вони свої. Наприклад, картопля обробляється гербіцидами, якщо бульби глибоко посаджені, а гребені вже добре осіли. Такі нюанси щодо застосування чітко прописані виробником на упаковці конкретного виду гербіциду.

Правило 3. Погодні умови
Це важливий момент, який впливає на ефективність обробки препаратом. Базові рекомендації:
• Оптимальний температурний режим - від 15 до 20 градусів.
• Грунт повинен бути в міру зволожений, тобто не проводити обробку в період тривалої посухи. Або штучно зрошувати грунт.
• Не можна вносити гербіциди під час дощу або похмуру погоду - ефективність буде практично нульовою. Повинно пройти мінімум 8 годин після дощу або стільки ж часу до прогнозованих опадів.

Правило 4. Підготовка розчину
Якщо гербіцид потрібно розводити, то виключно в ємності зі скла або пластмаси. Ні в якому разі не застосовуйте металевий посуд. Це призведе до окислення гербіциду . По-перше, він буде менш ефективним. По-друге, його випаровування токсичні для людини.

Правило 5. Зберігати не можна!
Готувати потрібно рівно таку порцію препарату, яку ви будете використовувати. І розводити засіб необхідно безпосередньо перед розпиленням. Зберігання залишків недоцільно - препарат повністю втратить свою ефективність.

Правило 6. Персональна захист
Гербіциди токсичні при тривалому контакті. Тому розпорошення проводиться строго в захисному одязі з довгими рукавами, в рукавичках, пластикових будівельних окулярах (або масці), респіраторі.

Під час виконання процедури розпилення не можна курити, приймати їжу, торкатися слизових (очей, губ, носа).

Після роботи з гербіцидами якомога швидше прийміть душ, змініть одяг.

Правило 7. Особливі рекомендації
• Бурьяни швидко адаптуються до препаратів, тому кожен сезон потрібно міняти вид гербіциду.
• Препарат можна застосовувати повторно - часовий проміжок вказується в інструкції.
• Не можна поливати поле раніше, ніж через 5 днів після застосування гербіциду.
• Якщо засіб було використано в повному обсязі, залишки можна зливати в каналізацію. Гербіцид потрібно вилити або розпорошити на пустирі.