Добрива замерзли: чи погано це? Що важливо знати про зимове зберігання препаратів для підгодівлі рослин?

Добрива замерзли: чи погано це? Що важливо знати про зимове зберігання препаратів для підгодівлі рослин?

02.04.2021
Гектар

Як правило, переважна маса аграріїв не особливо замислюються про правила зберігання добрив. Головне, на їхню думку - це герметична тара, маркування, а також затишне місце та подалі від дітей і вогню. По суті, в теплий сезон цього і вистачає. Адже основне завдання - захистити препарати від сонця, вітру і вологості. Тому оптимальна температура зберігання влітку: + 5- + 25 ° С.
Але що робити з добривами взимку? Адже найчастіше всі ці беги , каністри і банки залишаються на складах та чекають весни в неопалюваних складах, сараях та підвалах. Виникає загроза їх підмерзання. І тут назріває питання: що буде з якістю добрив? Чи можна вважати їх придатними після цього? Отже:

Сипучі добрива

Чутливість до перепадів температур залежить від форми добрива. Сухим мінеральним і добре закупореним складам морози не загрожують. Хімічна формула при цьому залишається незмінною. Зниження температур аж до -30 ° С переносяться ними без шкоди якості, зіпсуватися там нічого не може. Це ж стосується і сухої органіки (біогумус, гумат). Важливо лише відсутність вогкості і якісна упаковка. Навіть порошковий біопрепарат гумімакс в разі підмезнення зберігає життєздатність своїх корисних бактерій, які просто консервуються на час морозів. Після відігрівання маса незабаром оживає.

Рідкі добрива

У препаратів рідкої форми реакція на морози подібна. Звичайно, для недопущення замерзання, утримувати їх краще при температурах від 0 ° С і трохи вище. Для цього пляшки з добривами можна утеплити підручними засобами або зберігати в прогрітому приміщенні. Це не дасть рідині закристалізуватися.

Але для «живої» органіки в рідкому вигляді, промерзання можуть завдати непоправної шкоди. При найменшому мінусі біобактерії ризикують загинути, а добрива після відтавання не відновлять властивості, ставши марними. Такі препарати часто добре виносять спеку (аж до +40), а ось мороз тут згубний. Найнижчий поріг зберігання для них - на рівні 0 ° С. Мова йде про рідинні форми сінної палички і грунтовий гриб Триходерма . Така ж реакція і у рослинних біостимуляторів росту . Температури нижче -5 ° С для них вже критичні.

Найчастіше на етикетках виробники рекомендують умови зберігання рідких добрив. Щоб вони не втратили властивості, для мінералки зазвичай ідеальний розбіг: + 25-30 ° С (буває, що і вище). А для біопрепаратів оптимальний діапазон: + 5-30 ° С. У будь-якому випадку важливо гарненько вивчати інструкції. Це дасть очікувані результати після застосування підгодівлі агро культур і не допустить розчарувань.