Сучасна сільгосптехніка: розкидувач добрив

Сучасна сільгосптехніка: розкидувач добрив

09.02.2021
Гектар

На сьогоднішній день ведення сільського господарства можна організувати таким чином, щоб максимально автоматизувати кожен етап робіт. Сучасна сільськогосподарська техніка відкриває перед фермером широкі можливості оптимізації ресурсів. Різні моделі техніки, спеціальні модифікації, додаткове обладнання дозволяють вести діяльність в будь-яких, навіть не дуже сприятливих умовах, при різних типах ґрунту, кліматичних умовах і так далі.

Один з видів техніки, безсумнівно, впливаючий на результати врожаю - це машини, що додають добрива в грунт. Удобрювати грунт необхідно, інакше він не буде приносити очікуваних результатів. Особливо актуальне це питання, коли мова йде про земельні ділянки великої площі: залучення ручної праці тут просто неможливо. Для вирішення завдання добрив великих за площею ділянок були створені ці машини. Згодом версії даних агрегатів постійно вдосконалювалися. І в підсумку ми володіємо можливістю користуватися зручною, високопродуктивною технікою. Нижче ми розглянемо даний вид техніки детальніше.

Отже, дана машина являє собою агрегат, який додає в грунт добрива (мінеральні та органічні), присипає насіння лісових посадок торфом з піском або тирсою і іншими субстратами, мульчують посіви. Цей багатофункціональний агрегат сприяє оптимізації праці на великих земельних ділянках. Принцип роботи такий, що добрива спочатку розкидаються по полю, а після заглиблюються в грунт за допомогою борони, культиватора або плуга.

Розподіл добрив здійснюється двома способами: місцевим і суцільним. Місцеве удобрення грунту передбачає використання комбайна. Додається добриво паралельно з посівом сільськогосподарських культур, безпосередньо в борозни. Суцільне удобрення грунту - це сфера техніки, яка розподіляє добрива по поверхні поля, як було сказано вище. Тукові сівалки або розкидачі залишають на поверхні грунту мінеральні або органічні добрива, які потім поглиблюють за допомогою іншої техніки.

Види розкидачів добрив.

Існують різні види розкидачів, призначені для того чи іншого виду добрив: рідких, твердих або пилоподібних. У випадку з рідкими використовують машини, що агрегатуються трактором і керовані з кабіни транспортуючого засобу. Як правило, такі машини передбачають транспортування, Самозавантаження, перемішування і суцільний розподіл рідких добрив по полю. Завантаження - вакуумне. Розподіл добрив здійснюється за рахунок відцентрового насоса і пристроїв розливу. Перемішування добрив можливо при транспортуванні. Крім цього, розкидачі органічних і мінеральних добрив підрозділяються на техніку, розраховану на здійснення підготовчих робіт, і на агрегати, що застосовуються для транспортування і розподілу добрив по поверхні поля.

Як правило, розкидач добрив агрегатується з трактором. Кріплення до транспортної техніки здійснюється навісним і причіпним способами. Розкидувач добрив навісного типу кріплення застосовується з метою внесення мінеральних добрив і субстратів в грунт, а так само для посіву насіння в розкидному стилі. Такий розкидач добрив має металеву раму, на якій встановлено кріплення до трактора. На задній частині рами розташовується скоба для кріплення резервуара з добривами. З бункера на розкидувач добрив надходять по два горизонтальних диска з радіальними лопатками. Відцентрова сила забезпечує розкидання добрив по полю.

Розкидувач добрив причіпного типу може бути оснащений бункером різної місткості. У бункері добрива транспортуються на поле, на відміну від навісного типу, при якому добрива поміщаються в причепі. Принцип роботи причіпного розкидача добрив побудований таким чином. Бункер оснащений спеціальним шнеком, за рахунок руху якого добрива переміщуються вниз. Залежно від швидкості шнека, який регулюється, підбирається необхідна концентрація добрив для тієї чи іншої земельної ділянки. Сучасні технології дозволяють застосовувати додаткові інструменти в комплекті з розкидувачами добрив. Наприклад, обмежувальні пластини, контейнер сортування частинок однакового розміру і інші.

Варто зазначити, що основне завдання розкидачів - це рівномірний розподіл добрив по полю. Вітчизняні та зарубіжні виробники даного виду техніки давно намагаються знайти оптимальне рішення задачі. Сучасні розробки представляють собою складні рішення, застосування електронних систем дозування та управління процесом удобрення грунту. Правда, поки що українські технології поступаються західним ідеям. Так, розкидачі добрив іноземного виробництва прекрасно справляються із завданням обробки краю поля. Ефективніше зарубіжними агрегатами реалізовується і процес розкидання сипучих добрив.