img

Віталій Ільченко

03.05.2019 Олександр Руденко

В інтерв’ю з власником компанії «UKRAVIT» Віталієм Володимировичем Ільченком ми поговоримо про початок 2019 року для компанії «UKRAVIT». Дізнаємося про плани модернізації виробництва, стратегії подальшого розвитку компанії. І загалом з’ясуємо, що чекати у новому сезоні від однієї з наймасштабніших компаній на українському агроринку.

– Віталію Володимировичу, в цьому році «Інститут здоров'я рослин» був нагороджений спеціальною премією «За вагомий внесок у розвиток сучасної науки» в рамках проекту «Людина року». Наша компанія щиро вітає Вас з цією нагородою. Що Ви відчували в той момент?

 – Працюючи в Україні вже упродовж 20 років, ми усвідомлюємо, що технологічний прогрес є не привілеєм, а необхідною умовою розвитку та процвітання. Якщо ми хочемо стати лідером – неважливо, в сільському господарстві, промисловості чи торгівлі, –  нам потрібно змінювати підхід і орієнтуватися на новітні наукові розробки та сучасні технології. І національне визнання, яке отримав «Інститут здоров'я рослин», став ще одним доказом того, що ми рухаємось у правильному напрямку. І ми неймовірно цим пишаємось.

Кажуть, що весна – це пора року, коли добре починати щось нове. Розкажіть, яким був початок 2019 року для компанії «UKRAVIT»? На що чекати в цьому сезоні?

– У 2019 році ми продовжуємо розвивати напрямок комплексного сервісу, сутність якого дуже проста: «UKRAVIT» – завжди більше можливостей. Ми пропонуємо можливості для збільшення прибутків та врожайності, зниження витрат і надаємо комплексні рішення, що значно спрощує роботу аграріїв. Сюди входять нові продукти з унікальними формуляціями, агробіологічний та технологічний сервіси, унікальні фінансові інструменти, моніторинг полів, можливості навчатися й отримувати консультації від кращих фахівців аграрного ринку та багато іншого. І ми будемо працювати в цих напрямках й надалі, щоб наш клієнт отримав максимум високоякісних продуктів і сервісів.

– «UKRAVIT» модернізує своє виробництво. Які можливості це відкриє перед компанією?

– Компанія постійно вдосконалює своє виробництво. Наприклад, в цьому році ми вводимо в експлуатацію новий виробничий корпус. Він складається із 6 новітніх цехів, оснащених сучасним обладнанням. Сьогодні тут у тестовому режимі вже працюють лінії з виробництва суспензій, водних розчинів, порошків, що змочуються, гранул, що розчиняються, та установка з виробництва фунгіцидів в інертному (азотному) середовищі.

Взагалі, процес вдосконалення виробництва – запорука нашого розвитку і задоволеності наших клієнтів. Завдячуючи співпраці з найкращими світовими виробниками обладнання, ми можемо не тільки виробляти більші об'єми продукції та покращувати її якість, а й гідно представляти національну торгову марку на міжнародному ринку.

Зазвичай вагома частка успіху спільної праці компанії належить її очільникові й нат-хненнику, який зміг згуртувати команду одно-думців. Чи можете Ви сказати, що у Вас на сьо-годні ідеальна команда?

– Команда дійсно має велике значення у розбудові, розвитку компанії. Тому нам важлива думка та допомога кожного співробітника. Це дає їм можливість реалізуватися самим й реалізувати сміливі проекти. Чи задоволений я своєю командою зараз – так. Однак команда – категорія динамічна: постійно з'являється потреба в нових фахівцях, при цьому старі співробітники також не стоять на місці, а отримують новий досвід і вдосконалюються. І цей процес нескінченний. Бо якщо хтось припиняє еволюціонувати, це означає, що йому більше немає місця в сучасному бізнесі.

– Віталію Володимировичу, Ви невтомно працюєте, а чи залишається час на відпочинок? Чи маєте якесь хобі, чи робота – це воно і є?

– Думаю, якщо дбаєш про свій бізнес і любиш те, чим займаєшся, вільного часу лишається не так вже й багато. Та й чи так він потрібен, якщо робота є справою твого життя? (ред. – посміхається). Та коли він є, намагаюся якнайбільше часу проводити з родиною, подорожу-вати й вивчати щось нове.

– «UKRAVIT» має представництва майже у всіх областях України – наприклад, в Миколаївській області офіційним дистриб'ютором продукції «UKRAVIT» є «Корпорація Гектар». Чи комфортно Вам співпрацювати?

– Надійні партнери – одна із запорук успіху. Адже коли знаєш, що можеш на когось покластися, це додає впевненості й надихає на нові досягнення. Саме це можу сказати про «Корпорацію Гектар». І сподіваюся, що так буде й надалі.

– Зовсім нещодавно команда «Гектар» запустила серію відеооглядів препаратів, зокрема й Ваш бренд. Як вам така ідея? Адже часто краще один раз побачити, ніж сто разів почути…

– Думаю, ідея чудова. Адже не кожен аграрій після «втомливого» дня має достатньо часу та сил на пошук і опрацювання інформації про необхідний йому препарат. Натомість, переглянувши відеоогляд, він швидко, у зручному форматі дізнається все необхідне.

Кажуть, бездоганна репутація – це перше, що необхідно шахраєві. Переконана, що препарати «UKRAVIT» часто фальсифікують. Як боротися з такими проблемами?

– Боротьба з фальсифікатом є дуже гострою проблемою на ринку агрохімії – в першу чергу тому, що контролювати кількість підробок та їх походження надзвичайно складно. Звісно, повне її вирішення можливе лише за вдосконалення законодавчої бази нашої країни… А поки ми намагаємося боротися із фальсифікуванням нашої продукції власними силами.

Незважаючи на оригінальну упаковку та захисне маркування тари продукції «UKRAVIT», досить часто виявити підробку візуально все ж складно. Тому із відкриттям «Інституту здоров'я рослин» цим займаються у відділі наукової діяльності. За допомогою найкращого світового обладнання спеціалісти цього підрозділу перевіряють препарати, чи дійсно в тарі під торговою маркою «UKRAVIT» оригінальний препарат, якщо є підозра в його підробці. Окрім цього, ми, звісно, закликаємо споживачів купувати продукцію винятково в офіційних представників, список яких є на сайті компанії.

Компанія «UKRAVIT» пропонує вигідну програму агрокредитування. Розкажіть, будь ласка, чи знайшла вона своїх вдячних клієнтів?

– Так, звісно. В минулому році ми спільно із ОТП Банком запустили унікальну фінансову програму «UKRAVIT Finance», що надає максимально лояльні умови для кредитування малих і середніх господарств. А в цьому році, прагнучи допомогти українському агробізнесу розвиватися, покращили умови участі: відтепер господар земельного банку від 200 до 10 000 га має шанс отримати кредит до 3 млн грн без будь-якої застави під 0,01 % річних на перші півроку. Для тих же, чию потребу в ЗЗР ця сума не покриває, партнер програми OTP Bank збільшив максимальну суму позики з 12 млн грн до 15 млн грн. Таких вигідних умов в Україні не надає ніхто. Тож сьогодні не одне господарство завдячує своїм врожаєм цій фінансовій програмі.

Де Ви отримуєте нову інформацію для особистого розвитку? Чи є якась книжка, яка Вас мотивує?

– Вже зараз у нас багато цікавих проектів, які ми плануємо розвивати. І ми ведемо переговори з IFC та ЄБРР для залучення коштів для їх реалізації. Це – створення новітнього біохімічного агроіндустріального парку, який консолідує науковий потенціал країни й залучить інвестиції та перспективні проекти для різних галузей.

І наостанок ми бажаємо Вашій компанії нових проектів, фінансової стабільності та довіри українських клієнтів, а що ви побажаєте нашим українським аграріям в новому сезоні?

– Аграріям України я бажаю вдалого сезону, процвітання і миру.

Олександр Руденко