Іван Володимирович Тоцький, директор компанії «SEED TRADE AGRO»

Іван Володимирович Тоцький, директор компанії «SEED TRADE AGRO»

27.12.2019
Гектар

 

Зима – гарячий період для закупівлі посівного матеріалу. Пропонуємо Вашій увазі розмову з директором молодої компанії, що займається вирощуванням насіння соняшника на основі батьківських форм сербського інституту в м. Нові Сад. Іван Володимирович Тоцький розповість, що вітчизняний продукт нічим не поступається зарубіжним аналогам.

1. Добрий день, Іване Володимировичу! Давайте знайомитися! Розкажіть,  як взагалі з’явилася компанія «SEED TRADE AGRO»?

Наша компанія «SEED TRADE AGRO»  заснована у 2017 році в м. Київ. Хоча ми є молодою компанією, кожен з нас має великий досвід роботи в аграрній сфері, особливо у вирощуванні насіння соняшнику, кукурудзи, сої та інших культур на території України. Основна мета компанії – створення якісного вітчизняного продукту, який буде відповідати кращим імпортним аналогам, але за доступнішою ціною для українського ринку.

Для того, щоб досягти цих цілей, ми імпортуємо батьківські форми найкращих гібридів соняшника виробництва сербського інституту в м. Нові Сад. Гібриди цього інституту відомі у всьому світі і мають цілком заслужену високу репутацію у сільгоспвиробників.

Друга складова успіху – це ретельний підхід до вирощування насіннєвого матеріалу на ділянках гібридизації, якісне проведення всіх необхідних заходів з вирощування, а також застосування оригінальних і якісних препаратів захисту рослин. 

2. Сьогодні ми детальніше зупинитися на темі вирощування посівного матеріалу, але крім насіння, компанія має у своєму доробку мікродобрива і засоби захисту рослин. Хочеться почути й про цей напрям роботи «SEED TRADE AGRO»?

Так, в нашому асортименті є різноманітні мікродобрива та засоби захисту рослин, які є важливою складовою успішного вирощування врожаю. За допомогою правильного поєднання посівного матеріалу, мікродобрив, засобів захисту рослин та території вирощування, можна досягти найвищих результатів. Також ми надаємо послуги з консультацій спеціалістів-агрономів та подальшого супроводу вирощування врожаю. Саме комплексний підхід дає високий результат!

3. Який з напрямків роботи компанії на сьогодні є найбільш перспективним?

 Найбільш перспективним напрямком, звичайно, є виробництво насіння гібридів соняшнику селекції Нові Сад (Сербія). Ми працюємо над вдосконаленням якості нашого посівного матеріалу, слідуємо новим тенденціям, що дає стабільно високі показники врожайності наших гібридів і працюємо над розширенням кола вітчизняних сільгоспвиробників, які вирощують продукцію нашої компанії.   

4. Цікаво, а чи є у Вас тестові посіви, на які можете привезти клієнта і наочно продемонструвати йому продукцію?

Так, звичайно! Кожен рік ми закладаємо тестові посіви наших гібридів у різних кліматичних зонах України.  Для наших постійних партнерів і для тих, хто зацікавлений у співробітництві з нами, ми демонструємо весь цикл вирощування наших гібридів, ділимось напрацьованим досвідом з вирощування соняшника і наочно демонструємо врожайність наших гібридів.

Також влітку ми проводимо Дні поля для наших партнерів, де обговорюємо нові технології, специфіку вирощування гібридів у різних кліматичних зонах.  Також ми демонструємо нашу продукцію на різноманітних аграрних виставках, проводимо навчання та семінари для аграріїв.

5. Розкажіть про кожний гібрид детальніше.

Наша компанія вирощує такі гібриди соняшника:

НС Х 7634 Clearfield®. Генетично стійкий до всіх рас несправжньої борошнистої роси, контрольованих Pl6 геном, а також до іржі і соняшникової молі. Високотолерантний до фомопсису. Період вегетації (105 - 108 днів), висота рослин:  150-170 см, вміст олії:  46-48%, врожайність: понад 55 ц/га.

НС Х 7637 Clearfield®. Генетично стійкий до всіх рас несправжньої борошнистої роси, контрольованих Pl6 геном, а також до іржі і соняшникової молі. Високотолерантний до фомопсису. Період вегетації (102 – 105 днів), висота рослин:  160-170 см, вміст олії:  46-48%, врожайність: понад 55 ц/га.

НС Х 1749 SUMO. Генетично стійкий до всіх рас несправжньої борошнистої роси,, контрольованих Pl6 геном, а також до іржі і соняшникової молі. Гібрид генетично стійкий до п'яти рас (А, Б, Ц, Д, Е) вовчка (Orobanche cumana). Високотолерантний до фомопсису. Гібрид входит в группу ранніх гібридів (100 – 103 днів). Висота рослин:  160-180 см, вміст олії:  47-49%, врожайність: понад 50 ц/га.

НС Х 7370 SUMO. Генетично стійкий до всіх рас несправжньої борошнистої роси, контрольованих Pl6 геном, а також до іржі і соняшникової молі. Гібрид генетично стійкий до п'яти рас (А, Б, Ц, Д, Е) вовчка (Orobanche cumana). Високотолерантний до фомопсису. Період вегетації (109 – 112 днів), висота рослин: 160-180 см, вміст олії:  46-48%, врожайність: понад 55 ц/га.

 6. Серед предствлених гібридів можете виділити лідера?

Ні, не можу. Це залежить від кліматичних умов регіону, ґрунту, попередників, стану поля та  технології вирощування у окремому господарстві. Кожен гібрид треба рекомендувати, враховуючи ці умови. 

7. У чому ваша принципова відмінність від конкурентів?

Ми тісно співпрацюємо з кожним нашим клієнтом. Супроводжуємо його посіви і ділимось власним досвідом вирощування соняшника.  Ми також націлені на результат, як і господарство. Наша ціль – продемонструвати якомога більшому колу сільгоспвиробників, що наші гібриди високоврожайні, стійкі до хвороб, невибагливі до кліматичних умов і можуть достойно конкурувати з кращими гібридами мультинаціональних компаній.  

 8. Чи довіряють іноземці гібридам компанії  «SEED TRADE AGRO» ? Є продажі за межами України? 

 На сьогодні ведеться активна робота для виходу на іноземний сільськогосподарський ринок. Причин не довіряти нашим гібридам немає, оскільки, як вже зазначалося, ми співпрацюємо з сербським інститутом NS SEME в м. Нові Сад, який вже давно зарекомендував себе як лідер селекції гібридів, тому маючи в арсеналі високоякісні гібриди, вирощені на родючих землях України, ми можемо впевнено виходити на іноземний ринок.

9. На ринку йде війна з фальсифікаторами насіння. Як ви ведете таку боротьбу?

Вся наша продукція сертифікована Українською насіннєвою інспекцією і відповідає всім встановленим нормам та вимогам. Наша компанія є в Державному  реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва на 2018 і 2019 рік.  Вся продукція запакована у мішки з маркуванням та містить відповідну інформацію про нашу компанію та вид гібрида. Ми радимо перевіряти сертифікацію, щоб захиститися від недобросовісних виробників і продавців сільскогосподарської продукції.

10. Чому більше продаються іноземні гібриди?

 Якщо брати конкретно сербські гібриди, то тут важливим фактором є те, що сербський інститут, фактично є першопочатківцем у селекції, постійно розвиває нові технології вирощування, проводить дослідження хвороб насіння і успішно виводить нові гібриди, які стійкі до різноманітних факторів.

11. Оглядаючись, що можна сказати про трансформацію підприємства за ці роки? Яким бачите майбутнє «SEED TRADE AGRO»?

 За 2 роки активної роботи нами було вирощено – більше 400 тон насіння соняшника у різних регіонах України, ми стали одним із небагатьох виробників гібридів соняшника сербської селекції та активно розвиваємося в цьому напрямку. В планах є вирощування гібридів інших культур та вихід на міжнародний ринок.

12. Чи маєте Ви вільний час і на кого або на що його витрачаєте? 

Вільний час я приділяю сім’ї і друзям. Ми дуже любимо велопрогулянки, природу і мандри у нові незнайомі місця. 

13. Що можете побажати аграріям в новому 2020 році?

Міцного здоров’я і налаштованості на успіх за будь-яких умов! Ми любимо нашу країну і я вірю, що разом ми зробимо її гідною, красивою і успішною європейською державою! 

 

 

Іван Тоцький