Оксана Собченко, менеджер з продажу, регіональний представник компанії «Океан Інвест»

Оксана Собченко, менеджер з продажу, регіональний представник компанії «Океан Інвест»

28.10.2019
Гектар

З кожним сезоном все більше українських сільськогосподарських виробників, аграріїв,  роблять свій вибір на користь продукції компанії «Океан Інвест». Ви, наші читачі, вже познайомилися з директором компанії – Іриною Кас’яненко. Сьогодні ж ми пропонуємо вашій увазі розмову з регіональним представником, менеджером з продажу – Оксаною Собченко. Фахівець запевнить, що клієнти отримують справжнє задоволення від результатів на власному полі, правильно використовуючи препарати компанії «Океан Інвест».

 

Добрий день, пані Оксано! Давайте знайомитися. Як Ви прийшли в агрономію? Де навчатися, щоб стати кваліфікованим фахівцем?

Добрий день. Не відкрию нічого нового, якщо скажу, що тяга до агрономії, мабуть, є у генах кожного українця, знайомого з роботою на полі, городі чи в саду. Освіту я отримала у Національному аграрному університеті м. Київ , закінчила факультет захисту рослин у 1998 році. Але з того часу не переставала черпати корисну інформацію, в роки студентства ми були голодні на неї, тож зараз завдяки доступу до мережі є безмежні можливості для росту. Моя професія, як  і будь-яка інша,  –  це робота, у якій без постійного самовдосконалення не будеш успішним.

 

Як сьогодні побудована Ваша робота в компанії «Океан Інвест»? Які маєте обов’язки?

Я представляю компанію «Океан Інвест» у Черкаській та Кіровоградській областях. В мої обов’язки входить створення попиту на продукцію компанії, проведення зустрічей, навчання та консультації для агровиробників, також я підтримую роботу з менеджерами дистриб’юторських компаній.

 

Як часто буваєте на полях?

На полях буваю досить часто. Своєї роботи не уявляю без вивчення ситуації на полі, не люблю робити консультації по телефону, бо як показує мій досвід, агрономи бачать поле по-різному, в деяких випадках недооцінюючи вирішальних дрібниць або неправильно проводячи обстеження. Люблю  їздити на огляд посівів разом з досвідченими фахівцями, щоб побачити їхню роботу та чомусь навчитися. Оскільки я майже 14 років займалася прогнозуванням розвитку та поширення шкодочинних об’єктів, то допомагаю молоді правильно визначати, рахувати, проводити обстеження посівів різних культур і сама навчаюсь у них новим підходам, оскільки зараз молоді люди в агрономії знають набагато більше, ніж ми у 90-х. Завдяки вільному доступу до інформації, участі у семінарах, навчаннях і обміну досвідом вони швидко навчаються і відкриті до спілкування.

 

Аграрне життя компанії «Океан Інвест» досить насичене. Кожного тижня Ви берете участь в різних днях поля, де показуєте результати використання ЗЗР. Ваші клієнти задоволені?

День поля для кожного відвідувача – це можливість побачити результати праці інших, порівняти їх із власними, запозичити корисні «лайфхаки» та поділитись досвідом. Весь колектив компанії «Океан Інвест» прикладає максимум зусиль задля задоволення потреб аграріїв та працює для того, щоб наші клієнти були задоволені. Вважаю, що справжнє задоволення наш клієнт отримує лише після отриманих результатів на власному полі.

 

Чи були такі випадки, що препарати «Океан Інвест» рятували та реанімували вже безнадійні поля? Маєте такий досвід?

«Безнадійними» полями  ми не займаємось. Кожна вкладена в роботу гривня повинна принести дохід, а не збиток. Якщо трапляється так, що ситуація на полі погіршується, то тільки після фахової оцінки можливої урожайності і підрахунків затрат можна сказати, чи варто проводити ті або інші заходи. Ми не чарівники, а наші препарати – не філософський камінь. Тому оцінка ситуації, стану рослин, ступінь їх пошкодження, підрахунок густоти стояння, прогноз погоди будуть впливати на рішення про пересів культури чи застосування «реанімаційних» заходів. Часто так буває, що після граду, пошкодження шкідниками чи гербіцидного стресу, особливо на початкових етапах розвитку культур, важко сказати яким буде майбутній урожай. Тоді приходиться брати відповідальність і рекомендувати систему захисту, підживлення та агротехнічних прийомів, спираючись на власний досвід та «відчуття» ситуації. Були такі випадки на полях з ріпаком, цукровим буряком, озимою пшеницею, соєю, соняшником у багатьох господарствах. Але в першу чергу потрібно думати про власника, який вкладає гроші за твоїми рекомендаціями, бо якщо він з цього поля не отримає прибутку – ми втратимо свою репутацію, отже нашкодимо власній компанії і собі. Найкращий спосіб порятунку – це попередження виникнення небезпечних ситуацій.

 

І взагалі, наскільки високою в цьому сезоні була забур’яненість? Поділіться своїми спостереженнями. В яких областях показник був найвищим?

З власного досвіду скажу, що забур’яненість посівів в нинішньому році була на дуже незначному рівні. В основному роботу гербіцидів корегують погодні умови та якість внесення препаратів. Цього року весна була волога, помірно тепла, без значних температурних коливань та пізніх заморозків, все це сприяло активному росту рослин і гарній роботі як ґрунтових так і страхових гербіцидів.  Особливістю погодних умов цієї весни можна назвати значні опади у травні. Після внесення страхових гербіцидів різних компаній на посівах кукурудзи, де не використовувались ґрунтові гербіциди, відмічалось проростання однорічних злакових бур’янів. Тому довелось вносити протизлакові препарати на поля повторно. Ми маємо кукурудзяний гербіцид «Ріттер БТ», концентрат суспензії, з активною речовиною нікосульфурон, 45 г/л, який якраз призначено проти однорічних, багаторічних злакових та деяких видів дводольних бур’янів. Норма витрати препарату від 1 до 1,25 л/га. Його можна застосовувати від 4 до 10 листка культури. Це м’який системний препарат, який швидко припиняє поділ клітин у рослинах, глибоко проникає у корінь бур’янів та припиняє конкуренцію між дикими злаками та рослинами кукурудзи. Варто розуміти, що ці види належать до одного класу, а культурні рослини завжди менш агресивні у боротьбі за місце під сонцем. Починаючи з фази другого листочка і до десятого посіви кукурудзи дуже відчувають негативний вплив від бур’янів, особливо різних видів мишію, що в майбутньому негативно відбивається на формуванні урожаю. Тож чим раніше ми забезпечимо безконкурентні умови для кукурудзи, тим краще розкриємо її потенціал. Тому на значно засмічених полях я рекомендую застосовувати ґрунтові гербіциди у мінімальних нормах для зняття першої хвилі бур’янів і подальшого застосування страхової схеми, або ж в оптимальних погодних умовах самостійно в повній нормі з врахуванням гранулометричного складу ґрунту, відсотка гумусу  і особливостей конкретного поля.

 

Що, окрім погодних умов, заважає отримати фермерам бажаний результат?

Цікаве питання… Фактором, що заважає фермеру отримати бажаний результат може стати будь-що, від банальної нестачі коштів, до глобальної  проблеми з браком часу, головне – це бажання працювати, розуміння своєї справи, правильна оцінка ризиків та власних сил. А якщо говорити з чисто агрономічного боку, то важливими є врахування фітосанітарної ситуації, яка залишилась на полі від попередника, ступінь ризику від застосування засобів захисту в поточному та попередніх роках, правильний підбір сортів та гібридів під вашу систему обробітку ґрунту, кліматичні умови та забезпеченість живленням, безпечне, своєчасне внесення препаратів згідно з рекомендаціями виробника і так далі. На землі працює мало дилетантів, які все роблять за чужими підказками, кожен власник ризикує своїми грошима, тому помилки коштують дуже дорого. А погодні умови – це і є найголовніший ризик, від якого людина ще не навчилась повною мірою захищатись. А це вже привід для страхування, причина для побудови зрошувальної системи і рушій для науки – виведення посухостійких та жаростійких культур, нових сортів, гібридів з покращеною селекцією. 

 

Знаю, що зовсім нещодавно на одному з днів поля компанія «Океан Інвест» презентувала новий препарат. Розкажіть про нього детальніше.

Так, в наступному році на ринок ми виводимо новий в нашій лінійці ґрунтовий та післясходовий гербіцид «Тизеголд БТ», концентрат суспензії, с-метолахлор 187,5 г/л + тербутилазин 312,5 г/л. Це препарат системної дії проти однорічних злакових і дводольних бур’янів. У посівах соняшнику та кукурудзи застосовують ґрунтово до появи сходів з нормою 4-4,5 л/га, краще вносити під передпосівну культивацію, але не глибше 5 см. Також на посівах кукурудзи є можливість застосувати «Тизеголд БТ» по сходах у фазу 3-5 листочків культури, при цьому фаза розвитку бур’янів не повинна перевищувати 2 справжні листки. Не рекомендується вносити препарат, якщо очікуються приморозки протягом трьох днів. Оптимальна температура застосування від +10 до +25 °C. Сподіваюсь, що «Тизеголд БТ» стане гарним помічником українським аграріям у боротьбі з найбільш розповсюдженими бур’янами.

 

Чи можете Ви назвати препарат, який показав вражаючі результати?

На моє переконання, кожен препарат з нашої лінійки має своє місце у системах захисту посівів, кожен виконує задану йому роботу. Добрі результати дії  багатьох препаратів ми отримаємо, якщо правильно підійти до вибору активної речовини, вчасно провести внесення препарату і з дотриманням усіх умов, рекомендацій  та вимог. Наприклад, наш акарицид «Клессо БТ» в нормі 1 л зняв проблему з павутинним кліщем на сої, коли заселеність була на стільки високою, що власник не вірив, що вдасться зберегти урожай. Інший випадок – це внесення інсектициду «ДиХлор БТ» в нормі 1,5 л/га стало порятунком для посіву соняшника від підгризаючої озимої совки старших віків. Або ж застосування фунгіцидів «Карабас БТ» в нормі 1л/га рано навесні, потім «Дженфілда  БТ» 0,4 л/га по підпрапорцевому листку і «Лекаря БТ» 0,75 л/га по колосу на озимій пшениці, де фузаріозна снігова пліснява  після сходження снігового покриву сягала 100% ураження рослин різного ступеня, дало змогу зібрати урожай в 55 ц/га з якісними показниками другого класу без признаків фузаріозу. Для боротьби з проблемою септоріозу  та інших плямистостей на зернових на сьогодні ми маємо фунгіцид «Адепт БТ», до складу якого входить епоксиконазол, тіофанат-метил і тебуконазол. Особисто мені імпонують суміш «Дженфілда»  0,4 л/га + «Лекарь» 1л/га на посівах соняшника, ріпака, сої, у фазу закладки генеративних органів, стробілурін стимулює рослину додатково засвоїти азот у ці фази, таким чином закладається підґрунтя до підвищення урожайності та відмінна лікувальна та захисна дія проти комплексу патогенів. Добрі результати маємо і з застосуванням гербіциду «Баал БТ» на посівах колосових та кукурудзи, де в повній мірі проявляється дія на дводольні бур’яни.  А ґрунтового гербіциду «Пром БТ» у нас спостерігається щорічна нестача об’ємів.

 

Враховуючи те, що агросфера не стоїть на місці, якими специфічними навичками повинні будуть володіти агрономи через п’ять років? Чи зможе техніка в майбутньому замінити людину в полі?

Мені важко сказати, що ще повинен буде вміти і знати агроном через п’ять років, бо змінюється клімат і світ дуже швидко. Можливо в далекому майбутньому прийде час, коли вирощування урожаю може перейти з полів у тепличні комплекси, у регульоване роботами середовище. Агрономи матимуть інші цілі і задачі, зникнуть засоби захисту рослин, людство винайде безпечніші способи контролю шкодочинних об’єктів, не буде забруднюватись навколишнє середовище, а урожайність підвищиться в десятки разів. Але через п’ять років професія агронома ще не зникне, це точно. Основні навички агронома залишаться ті ж самі – уміння думати, приймати рішення, брати відповідальність і отримувати результат праці кожен на своєму місці, на своїй землі.

 

А нaскільки компaнія «Океан Інвест» відкритa до нових технологій та інновaцій?

Нові технології та інновації у сільському господарстві вже не новина. Ми звичайно ж вивчаємо передовий досвід, відслідковуємо новинки ринку засобів захисту рослин, стараємось у міру сил перевірити доступні постпатентні активні речовини в умовах України на власному досвіді, щоб далі мати змогу рекомендувати їх для реєстрації чи застосування на посівах. Експериментуємо і закладаємо досліди, щоб вивчити вже зареєстровані препарати у інших умовах застосування, на інших культурах, нормах, фазах розвитку рослин і т.д. Зараз в одному з господарств провела закладання дослідів із застосуванням ретарданта «Грум БТ» при протруюванні насіння озимої пшениці.

 

Що Ви можете порадити людям, які прагнуть здобути професію агронома?

Краще за Кобзаря не придумаєш:

«Не дуріте самі себе,

Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь».

А від себе, то скажу одне: якщо ви йдете за високими й легкими заробітками у сільське господарство – вам не сюди, якщо прагнете реалізуватись як особистість, спеціаліст і відчуваєте, що саме на полі ви отримуєте позитивну енергетику, тоді прийде все, до чого прагнете. А запорукою успіху будуть самодисципліна, праця і знання.

Ще вважаю несправедливим, що агрономи не мають свого власного професійного свята. Дуже хотілося б, щоб люди звернули увагу на таку звичайну професію гречкосія-землероба, возвеличили її і віддали шану тим людям, плоди праці яких вони споживають тричі на день.

 

Й наостанок… Якщо б Ви мали друге життя, Ви б обрали саме цю професію?

Не знаю…, але точно моя професія була б пов’язана з рослинництвом і землею, нашою українською землею.

 

Оксана Собченко