Андрій Іванович Коротецький,  комерційний директор групи компаній «Долина»

Андрій Іванович Коротецький, комерційний директор групи компаній «Долина»

28.10.2019
Гектар

Вибрати якісний стимулятор росту з адекватною ціною серед яскравого розмаїття торгових марок і найменувань доволі непросто, оскільки помилка у цьому випадку може обійтися дуже дорого.

Нині препарати українських виробників у більшості випадків нічим не поступаються імпортним аналогам, але коштують значно дешевше, тому аграрії України дедалі частіше надають перевагу вітчизняним компаніям.

Стабільно гарні результати демонструє продукція "Долина" – група вітчизняних науково-виробничих компаній, що працюють в аграрному секторі більше 22 років. Основна спеціалізація – вивчення, розробка, та впровадження в сільськогосподарське виробництво стимуляторів росту рослин та мікродобрив. Багаторічна практика застосування продукції «Долина» дозволяє переконатися, що ці стимулятори росту і мікродобрива напрочуд ефективні. Цю тезу можуть підтвердити десятки тисяч фермерів і сільськогосподарських підприємств як в Україні, так і за її межами. Сьогодні Андрій Іванович Коротецький – комерційний директор, познайомить нас з цією компанією.

 

Добрий день, Андрію Івановичу! Відомо, що група компаній «Долина», а саме її перше підприємство, почало функціонувати з 1997 року. Вже 22 роки на ринку України... Розкажіть з чого все почалося? 

Так, компанія «Долина» має довгий шлях і за 22 роки існування нам вдалося добре зарекомендувати себе на агроринку України та за її межами. «Долина» має великий досвід зі створення ефективних технологій, призначених для збільшення врожаю. Спочатку компанія зароджувалася тільки як виробник ззр та мікродобрив. Сьогодні ж діяльність розширилася, штат співробітників збільшився, в тому числі й наукових. Я не є власником бізнесу, працюю в компанії з 2006 року, знаю тільки, що на початку шляху було величезне бажання дати людям, як працюють на землі,  якісні продукти, що вирішують багато проблем з вирощування врожаю. Було величезне бажання допомоги, віра в себе, в компанію і продукт. Сьогодні плани компанії залишаються незмінними.

 

Зрозуміло, що такого масштабу виробництво потребує неабиякої наукової діяльності. У Вас є власна лабораторія, штат науковців? Розкажіть детальніше.

Абсолютно згоден з вами, не може бути такого виробництва без наукової бази і діяльності. Наукова діяльність є важливою складовою нашої роботи. Продукти ретельно вивчають і тестують, і цей процес займає багато часу. У нашому підприємстві працює 5 кандидатів сільськогосподарських наук, 2 кандидати хімічних і 1 кандидат технічних наук. Люди дуже досвідчені, кілька з них починали ще в радянському союзі. У нас своя лабораторія, якісна сучасна техніка американського і німецького виробництва, де можна проводити капелярний електрофорез, високоефективну рідинну хроматографію. Фахівці зрозуміють, що це дуже серйозний рівень. Обов’язковий аналіз вхідної сировини і жорсткий контроль продукції на всіх стадіях виробництва – ось наш девіз.

 

От цікаво, які етапи проходить той чи інший препарат. Зароджується ідея… Що далі? І взагалі, скільки часу потрібно для реєстрації нового продукту?

Для реєстрації нового продукту необхідно як мінімум 5 років. Бачимо проблему на ринку, розуміємо який продукт може її вирішити, створюємо і 4 роки випробовуємо його в більш ніж 140 наукових установах. У нашому бізнесі не можна допустити надходження на ринок неперевірених продуктів! Землю не можна обманювати!

 

Скільки наразі в портфоліо зареєстрований препаратів? Та які основні досягнення компанії?

Три стимулятора, 2 комплексних і 12 мікродобрив.  За роки практики доводилось неодноразово, що стимулятори росту рослин серії «Вимпел» сприяють відновленню загального поживного балансу і нівелюють негативний вплив гербіцидів, інсектицидів, фунгіцидів, дозволяючи культурам набагато швидше виходити зі стресового стану після обробки пестицидами. Цей факт систематично підтверджувався дослідами, які проводилися як у польових, так і в лабораторних умовах. Ці стимулятори росту містять комплексний набір всіх необхідних фітогормонів і мікроелементів, але з тим  є універсальний продукт, оскільки підходять для всіх без винятку видів ґрунтів і рослин, а також можуть застосовуватися в різних кліматичних зонах.

 

Сучасний аграрний бізнес змушує щораз шукати нові ефективні рішення та шляхи вдосконалення, щоб йти в ногу з часом. То чи представила компанія цього року новинки?

У розробці кілька напрямків, наразі вийшов продукт «Вимпел К2» найсильніший стимулятор для обробки посівного матеріалу і рослин, з 4 активними речовинами. Продукт досліджували 6 років, він показав дуже високі результати. Скоро на ринок буде випущена лінійка сухих мікродобрив, про що нас давно просили українські аграрії.

 

Які, на ваш погляд, група компаній «Долина» має конкурентні переваги?

Досвід! Надійність! Результат! Ці три слова – відповідь на ваше запитання. Напрацьований досвід не в одній країні, постійні дослідження та навчання! Це створює надійність того, що ми робимо! І відповідно результат – оброблено мільйони га та отримано якісні і високі врожаї!

 

Ваш продукт легко доступний на ринку? Чи трапляються випадки фальсифікату? Якщо так, то як мені, аграрію/дачнику/городнику, вберегти свій майбутній урожай?

Проблема фальсифікату з 2007 року. Продукція користується попитом, тому її підробляють. Найкращий спосіб придбати справжню якісну продукцію це взаємодіяти з нашими представниками в регіонахзнайти на нашому сайті, продаємо тільки через дистриб'юторів, таких надійних і серйозних як Корпорація Гектар!

 

Знаю, що крім України, продукція компанії здобула визнання з-за кордоном. Розкажіть про міжнародну співпрацю і міжнародний досвід?

З 2011 року перша машина з нашою продукцією виїхали за межі України. Наразі працюємо з 9 країнами, в найближчих планах співпраця ще з 6! Приємно те, що ми популяризуємо Україну у світі, показуємо, що можемо виробляти технологічні продукти!

 

Що ви можете сказати про цьогорічний сезон? Які препарати користуються найбільшою популярністю?

У нас є ефективний комплекс Вимпел К + Оракул насіння – це класика для обробки посівного матеріалу, і Вимпел 2 + Оракул мультикомплексів – для періоду вегетація. Плюс до цієї технології серія мікродобрив Оракул колофермін, яка поєднує максимальний вміст мікроелементів і колоферміна і допомагає компенсувати відсутність в рослинах того чи іншого елементу. У кожному сезоні є свої складності, ми не можемо передбачити погодні умови, тому повинні вміти працювати за будь-яких обставин.

 

Загалом Якої Ви думки про майбутнє сільського господарства? На порозі – безпілотні трактори, цифрові технології… 

Я вважаю, що технології розвиваються стрімко, це добре, врожаї збільшуються. Але головне не знищити екологію в гонитві за врожаями і прибутком, нашим онукам тут ще дітей ростити. Майбутнє сільського господарства, я сподіваюся, це високі врожаї, здатні нагодувати всіх людей на планеті і залишити родючість для нащадків!

 

Розкажіть трішки про життя «не директора» Андрія Коротецького? Чим займаєтеся у вільний від роботи час? Де відпочиваєте?

Вільного часу дуже мало, робота в різних часових поясах збільшує робочий день. Тримати себе в тонусі мені допомагає великий теніс. Сім'я, діти – це моє натхнення. Люблю відпочивати з родиною, моя дружина завжди організовує нам цікаві і незабутні подорожі. Мені байдуже куди, головне всім разом. У цьому році вдалося поєднати робочу поїздку з відпочинком в Італії.

 

Й наостанок, які плани в компанії, скажімо, на наступні 4-5 років?

Завдання в компанії масштабні – поступово розширюватися по всій території земної кулі. В розробці – Аргентина, випробування в ПАР в подальшому призведуть до реалізації на території Північної і Південної Америки і Африки. Наразі закінчуємо реконструкцію виробництва, щоб була можливість вчасно здійснювати постачання за цими напрямами. Все робимо паралельно! Головне – це віра в себе і компанію.

 

  

 

 

 

Андрій Коротецький