img

Віктор Крищук, регіональний керівник південної філії компанії «Біона»

19.08.2019 Віктор Крищук

З кожним роком як в Україні, так і у всьому світі ринок біопрепаратів зростає. Компанія «Біона» на ринку нашої країни та міжнародному вже давно – 19 років. Тому саме цій компанії є чим поділитися. Спеціально для журналу «Гектар» Віктор Крищук, регіональний керівник південної філії «Біони», розповість про діяльність компанії, переваги біопрепаратів над хімічними ззр та дасть ефективні поради сільгоспвиробникам щодо ефективного застосування цих препаратів.

Добрий день, пане Вікторе. Що на сьогодні являє собою компанія  «Biona»™?

Наша компанія спеціалізується на розробці і впровадженні біотехнологій в агропромисловість, завдяки яким продукція сільського господарства стає екологічно чистою та безпечною для кінцевого споживача.

Кожному нашому клієнту ми забезпечуємо комплексний сервіс: проводимо детальний аналіз виробництва і консультації, при необхідності здійснюємо виїзд експертів, здійснюємо доставку препаратів в господарства.

Завдяки високому професіоналізму і впевненості в своїй справі, за минулі 19 років, нам вдалося пройти шлях від регіональної фабрики, до великого торгово-виробничого об’єднання, яке активно здійснює свою діяльність на ринках країн СНД, а також ряду країн Європи, Південної Америки і північної Африки.

За роки працювання компанії, нашими клієнтами стали безліч приватних осіб, фермерських господарств, агропромислових підприємств та холдингів, в технологічних схемах яких біопрепарати «Biona»™ давно завоювали міцні позиції.

Розкажіть, що особисто Вас привело в агросектор? З чого розпочинали?

В сільському господарстві, можна сказати, я все своє життя, тому що народився і виріс в селі. Моя мама працює агрономом, змалечку на літніх канікулах брала мене з собою на роботу, там я вперше полюбив цю професію зсередини. Згодом коли я підріс, і в мене з’явилися додаткові потреби в матеріальних речах, я кожного літа заробляв власні кошти. А де ж їх можна заробити, як не в полях. Працював на різноманітних роботах, таких як збиральник овочів, вантажник, монтер крапельної стрічки, помічник механізатора, згодом слідкував за рослинами в теплицях, і так по трохи мене все це захопило, що після 11-го класу вирішив навчатись в Херсонському Державному Аграрному Університеті. Паралельно не припиняв заробляти кошти влітку в господарстві і згодом мене вже запросили на роботу, спочатку молодшим агроном, а згодом повноцінним спеціалістом з захисту рослин.

Враховуючи приставку біо у назві, випливає питання про місію компанії. Тож яка вона?

Насамперед, створювати унікальні біопрепарати і впроваджувати ресурсозберігаючі технології, спрямовані на підвищення продуктивності бізнесу партнерів. Своїми продуктами допомагати зберігати природу і здоров’я людини. Фундаментом Biona™ є колектив, який складається не просто з професіоналів і майстрів своєї справи, а людей, що прагнуть зробити світ кращим навколо нас. Ми працюємо згуртованою групою висококласних фахівців, що мають унікальні знання в галузі біотехнологій для сільського господарства

Який відсоток на ринку ЗЗР сьогодні становлять біопрепарати?

У порівнянні з ринком хімічних препаратів доля біологічних засобів захисту рослин коливається від 2 до 2,5%, але в останні роки біопрепарати стали застосовуватися більш активно. Так, біологічними засобами захисту від шкідників і хвороб обробляються до 500 тис. га зернових культур і близько 40 тис. га овочів. В Україні є всі можливості для успішного подальшого розвитку ринку біопрепаратів. Поширення їх практичного застосування залежить  від українських аграріїв, усвідомлення ними необхідності і ефективності більшого використання на полях природних засобів. При оптимістичному сценарії розвитку, ринок в найближчій перспективі збільшиться на 25-30%, в іншому випадку – буде спостерігатися його повільне зростання.

Пане Вікторе, от яким повинен бути справжній біопрепарат?

На прикладі продуктів «Biona»™ можу сказати, що справжній біопрепарат повинен ефективно захищати рослини від хвороб і шкідників, гарантовано розкривати потенціал врожайності вирощуваних культур.

Яким сьогодні є портфоліо компанії? Чи представила «Biona»™ цього року новинки?

Це найширший спектр біологічних фунгіцидів, протруйників, інсектицидів, біодобрив,  мікроелементів і регуляторів росту рослин, з яких формуються ефективні системи захисту сільськогосподарських культур. Також серед українських аграріїв користуються популярністю наш деструктор стерні та біородентицид. Окремо варто згадати наші силосні і сінажні закваски, а також ферментно-пробіотичні препарати для використання в сфері тваринництва. Це ще одна дуже велика тема для розмови. На сьогодні компанія готує ряд приємних сюрпризів для своїх клієнтів, про яких ми будемо готові заявити привселюдно в другому півріччі цього року. Слідкуйте за новинами на офіційному сайті «Гектару» і сайті нашої компанії.

Виділіть ряд переваг біопрепаратів над хімічними ззр?

У біологічних препаратів існує цілий ряд переваг, таких як:

- безпечність для людини і навколишнього середовища порівняно із хімічними засобами;

- відсутність фітотоксичності та вплив на смакові якості;

- малий термін очікування;

- препарати можна застосовувати в різні фази вегетації рослин і уникнути ризику накопичення токсичних речовин;

- препарати не викликають розвиток резистентності у комах;

- прискорюють процеси мінералізації та гумусоутворення.

Знаю, що деякі сільгоспвиробники скаржаться, що не бачать ефекту від біопрепаратів. Спростуйте їхню думку. Які поради ви дали б сільгоспвиробникам щодо ефективного застосування біопрепаратів?

По-перше, використовувати продукцію тільки перевірених виробників. За останні роки на українському ринку біопрепаратів для захисту рослин спостерігаються такі тенденції, що в гонитві за вигодою виробники не завжди можуть гарантувати якість біопродукції. По-друге, біопрепарати необхідно застосовувати правильно. Тут велику роль відіграє людський фактор – іноді елементарна недбалість при підготовці робочого розчину або при внесенні біопрепарату може занапастити всю роботу навіть кращих лабораторій та виробників. По-третє, використовувати переваги сервісу компаній-виробників біопрепаратів.

Наразі ринок біопрепаратів швидко розвивається. Розкажіть про конкуренцію та виділіть свої конкурентні переваги? Наприклад, чому я, власник великого фермерськоро господарства, повинен купити товари саме компанії «Biona»™?

Наш досвід говорить найкраще. Скажіть, чи може компанія утримувати впевнені позиції на ринку біопрепаратів протягом майже двох десятків років, якщо її продукція не відрізняється від товарів конкурентів? У питанні криється і відповідь! В цілому, за останні роки спостерігається активна боротьба практично за кожного клієнта. Деякі наші конкуренти, м'яко кажучи, використовують не зовсім чесні методи утримання себе на плаву в цьому дивовижному світі біопрепаратів. Іноді складається враження, що в стані наших конкурентів працюють маркетологи родом з минулого століття. Ми, в свою чергу, намагаємося керуватися місією і цінностями нашої компанії, об'єктивно підходити до ситуації, що склалася і продовжувати впроваджувати високоякісні біопрепарати в агроіндустрії нашої країни. Наші клієнти повинні пам’ятати головне – ми гарантуємо високі результати при правильному застосуванні біопрепаратів продукції «Biona»™.

Й наостанок, скажіть, чи вдасться Україні повністю відмовитися від хімічних фунгіцидів і зменшити до мінімуму застосування синтетичних інсектицидів? Коли це буде? Чи це зі світу фантастики?

Мені здається, що поки що це питання – зі світу фантастики. Але сподіваюсь, що завдяки розвитку сучасних біотехнологій, це питання у перспективі може стати ще більш актуальним, що приведе до конкретних рішень на державному рівні.

Пане Вікторе! Раді були познайомитися з діяльністю компанії «Біона» ™ і особисто з вами. «Корпорація Гектар» бажає успіху, реалізації всіх планів та вдячних клієнтів. А українським аграріям хочеться побажати прислухатися до порад і правильно застосовувати біопрепарати «Біона» ™.

Віктор Крищук