img

Юрій Васильович Осадчук, керівник Південного регіону ООО «Август-Україна»

19.06.2019 Юрій Осадчук

«Август-Україна» – компанія з виробництва і продажу хімічних засобів захисту рослин для сільськогосподарської діяльності. Виробництво препаратів здійснюється у Білорусі на виробничій базі – заводі «Август-Бел». Сьогодні ми поспілкувалися з керівником Південного регіону – Юрієм Осадчуком, який розповів про діяльність компанії, місце на ринку та специфіку ведення сільського господарства у Миколаївській області.

1. Пане Юрію, розкажіть нашим читачам, коли вперше продукція «Avgust» ввійшла на ринок України?

– На ринку засобів захисту рослин України препарати «Август» вперше з’вились у 2003 році. На сьогодні портфоліо продукції вміщує понад 50 препаратів.

2. Який Ваш особистий досвід діяльності в агросфері? З чого все почалося?

– Після закінчення в 1983 році  Одеського сільськогосподарського інституту працював головним агрономом в господарстві, агрономом відділу кормових культур Селекційно-Генетичного Інституту, 12 років викладачем кафедри рослинництва Одеського сільськогосподарського інституту. В 1995 році в Національному Аграрному Університеті  захистив дисертацію та здобув науковий ступінь Кандидата сільськогосподарських наук. З 1996 до 2013 року працював на різних посадах в компанії «Райз»: менеджер, директор філії, заступник регіонального директора, регіональний директор. З 2013 року в компанії ТОВ «Август-Україна».

3. Якщо говорити про українського аграрія, де йому навчатися та чому саме?

– Два рази на рік в січні та серпні менеджери компанії проводять навчання з аграріями та дистриб’юторами, де знайомлять з новими препаратами та технологіями захисту. Також можна завантажити «Мобільний помічник аграрія», що дає змогу ознайомитись з каталогом препаратів, системами захисту, знайти рішення з захисту від шкодочинних об’єктів, ознайомитись з новинами компанії, знайти контакти регіональної команди та іншу корисну інформацію.

4. В яких регіонах «Avgust» має представництва?

– Компанія «Август» в Україні створила п’ять регіонів, де на місцях працюють тридцять регіональних менеджерів. Миколаївська, Одеська та Херсонська області входять до складу Південного регіону, де працюють 5 регіональних менеджерів та керівник регіону.

5. Як Ви наразі оцінюєте роботу в 2019 році? Який він для АПК України і для компанії «Avgust»?

– За останній період для АПК України 2019 рік є одним з найважчих. На півдні, особливо в Бессарабії Одеської області, ситуація з вологою була критичною. В деяких районах запас вологи в метровому шарі ґрунту навесні був менший 30 мм. З лютого до середини травня жодного продуктивного дощу. На західній, північній та центральній частині заливало так, що не було можливості вчасно посіяти. В середньому, Україна без урожаю не залишиться.

6. Яке місце на вітчизняному ринку належить компанії? І хто він, ваш найголовніший конкурент?

– За результатами останніх сезонів, продукція «Август» входить у десятку лідерів на ринку засобів захисту рослин України. Препарати «Август» стали незамінною ланкою у системах захисту сільськогосподарських культур наших аграріїв, тому важко назвати найголовнішого конкурента. Компанія «Август-Україна» – за клієнта. 

7. На вашу думку, який з напрямів в сфері засобів захисту рослин сьогодні найбільш перспективний?

– Відомо, що засоби захисту рослин не підвищують урожай, а захищають і зберігають. В останні роки зміни кліматичних умов призводять до втрат врожаю, особливо в посушливих умовах півдня. Головний напрям у сфері захисту рослин – впровадження препаратів з довготривалим ефективним захистом, поєднанням в одному препараті кількох активних речовин з різним механізмом та строком дії, що дозволить зменшити кількість обробок та підвищити економічну ефективність.

8. Чим «Avgust» приваблює клієнтів? Чому велика кількість господарств довіряють і співпрацюють з компанією протягом багатьох років? В чому секрет успіху?

– Довершена якість, технологічність препаратів та агрономічний супровід – запорука нашого успіху. Регіональна служба компанії має репутацію однієї з найбільш ефективних та професійних у галузі, пропонуючи сільськогосподарським підприємствам комплексні рішення в сфері захисту рослин.

9. Знаю, що компанія «Август» встановлює власні метеостанції Davis instruments у господарствах. Що це дає, поділіться досвідом?

– З 2006 року компанія розвиває програму лояльності для своїх клієнтів у вигляді метеосервісу. На сьогодні покриття станцій становить 29 своїх та 28 партнерських, які обслуговує метеослужба компанії «Август-Україна», а також консолідує інформацію та використовує її для ухвалення технологічних рішень.

10. Ще один цікавий сервіс для аграріїв – «Поле-онлайн».  В чому саме полягає його унікальність?

– В 2010 році компанія «Август-Україна» перша в Україні впровадила проект «Pole-online», який є своєрідною соціальною мережею агрономів, технологів, фахівців і менеджерів сільськогосподарського виробництва, де в режимі онлайн можна знайти потрібну культуру, регіон і спостерігати за всіма технологічними процесами та впроваджувати на своїх полях. Також в агрономічному середовищі відомі ще два проекти компанії – «Агрономічні олімпіади» та «Август-Ринг».

11. Зрозуміло, що кожен регіон має свої кліматичні та геологічні особливості, особливий асортимент сільськогосподарських культур, які, відповідно, потребують різних засобів захисту рослин. Ви як керівник регіону розкажіть про Миколаївську область. З якими проблемами аграрії найчастіше мають справу?

–Миколаївська область мало чим відрізняється від інших областей півдня. Основні культури – озима пшениця, соняшник, озимий ячмінь, ярий ячмінь, озимий ріпак, а також в північних районах області кукурудза та соя. Враховуючи постійний дефіцит вологи, сильні вітри та високі температури, потрібно постійно знаходити оптимальні рішення в виборі культур, що вирощуються, їх захисту та живленню. Фахівці компанії «Август» допоможуть знайти правильні рішення.  Бажаю аграріям Миколаївщини гарних урожаїв, прогнозованих цін на продукцію, оптимізму, душевної рівноваги, задоволення від одержаного результату.

 

 Пане Юрію, ми бажаємо компанії «Avgust» розвитку в агросфері й особисто Вам високих цілей і прагнення до реалізації всіх планів.  Дякуємо за цікаву розмову!

Юрій Осадчук