Насіння соняшника – яке обрати?

Насіння соняшника – яке обрати?

27.12.2019
Гектар

Насіння соняшника – яке обрати?

Поважне місце серед селекційних установ, що працюють в нашій країні, займає Інститут Рільництва та Овочівництва (м. Нові Сад, Сербія). Вітчизняним агровиробникам він знайомий під торгівельною маркою «NS Seme» вже більше 20 років. Селекційні досягнення цієї установи добре відомі не тільки на батьківщині та в Україні, але і у всьому світі вже більше 80 років, оскільки цей інститут є одним з найстаріших у Європі, заснований у 1938 році. Сьогодні компанія «NS Seme» працює у більше ніж 30 країнах світу, має в своєму селекційному портфоліо майже всі головні світові культури.

Не стоїть осторонь Інститут і у боротьбі з головним визнаним на сьогодні ворогом соняшнику – паразитом Orobanche Cumana (Вовчок соняшниковий). Цей рослинний паразит є головною загрозою світовому виробництву соняшнику, що в тій чи іншій мірі пригнічує 50% світових посівів цієї культури. У червні 2018 на світовому симпозіумі (Бухарест, Румунія) присвяченому цій проблемі, майже всі провідні селекційні установи об’єдналися у науковий консорціум, головною метою якого стала – ідентифікація рас Вовчка та боротьба із ним. Інститут Рільництва та Овочівництва відіграє одну з провідних ролей у цьому об’єднанні.   

В Україні партнерську програму з дослідження Orobanche Cumana «NS Seme»  має з компанією «Євросем». Це – єдина українська компанія, що має в своїй структурі науковий відділ, який займається вузько направленими дослідженнями цієї вкрай вірулентної рослини – паразита.

Окрім ведення великої наукової роботи, компанія «Євросем» є виробником високоякісного насіннєвого матеріалу, що вже 6 років пропонує своїм партнерам насіння селекції Інституту Рільництва та Овочівництва.

 

Допосівна обробка насіння

При виборі посівного матеріалу важливо звертати увагу на якість обробки насіння. Багато виробників не переймаються цим питанням, обробляють дешевими та неякісними препаратами. При купівлі необхідно звертати увагу на назву та спектр дії речовин, їх норму обробки. Допосівна обробка насіння дозволяє не тільки захистити від хвороб та шкідників, але й знизити стрес на етапі проростання та сходів. Тільки на перших етапах проростання, через несприятливі умови рослина може втратити більше 50 % від свого генетичного потенціалу врожайності.

Компанія «Євросем» розробила технологічне рішення PREMIUM для обробки насіння соняшника, яке за своїми характеристиками не має аналогів в Україні, і в своїй основі має комплексний підхід до захисту та живлення сходів. Це технологічне рішення охоплює декілька елементів:

1. Насіння з масою тисячі від 58 грам.

2. Фунгіцидна обробка трьома фунгіцидними компонентами – Флудиоксоніл, Металаксил-М та Тирам, що дозволяє захистити насіння та сходи від майже всього спектру захворювань на початкових етапах вегетації.

3. Обробка  поживним комплексом макро та мікроелементів Євростім Преміум, це в свою чергу сприяє покращеному живленню паростку на ранніх стадіях росту та розвитку, збільшує енергію проростання.

4. Обробка стимулятором росту (Stimulate) – ідеальне співвідношення фітогормонів, що активує ріст та розвиток рослини, стимулює поділ клітин, захищає від стресових впливів сходи та молоді паростки.

Якісна обробка насіння підвищує схожість насіння, стійкість до хвороб та звичайно збільшує врожайність загалом.

Популярними гібридами «Євросем» під класичну технологію є суперврожайний Аякс, а також ТОР та АВАЛОН, останні два, до речі, стійкі до 7 і вище рас Вовчка соняшникового (OR 7+/G+). Під технологію Clearfield високоврожайний гібрид ПЕГАС, під технологію Sumo СУМО 556 та СУМО 007 – це посухостійкі гібриди зі швидким відновленням росту післягербіцидної обробки та стійкі до найпоширеніших хвороб. СУМО 007 також витримує до 6 рас вовчка соняшникового, а СУМО 556 стабільний у врожайності.

З року в рік клієнтів в компанії «Євросем» стає дедалі більше і це завдяки рекомендаціям та відгукам клієнтів. Цьогорічний не простий сезон дозволив отримати відмінні результати врожайності не тільки в центральних регіонах, а й в південних регіонах з мінімальною кількістю опадів.