Дякуємо за Ваше повідомлення! Ми зв'яжемося з Вами якомога швидше.
Аграрна розписка - готуйся до посівної завчасно
+38 (096) 733 733 0 +38 (099) 733 733 0 +38 (093) 733 733 0 +38 (048) 738 989 7
Для удобства просмотра скачайте мобильное приложение закрыть

Мікродобрива Бор

При нестачі в грунті поживних речовин у рослинах порушуються обмінні процеси. В залежності від того, якого елемента не вистачає, можлива затримка росту, уповільнення або прискорення фаз розвитку, зміна пропорцій між різними органами, а також будови, розміру, забарвлення і форми листя і т. д.

Бор - один з найважливіших хімічних елементів, що впливають на кількісні та якісні характеристики врожаю, він широко застосовується в селекційних процесах в сільському господарстві. Під час цвітіння він позитивно впливає на якість пилку. Якщо рослина не відчуває нестачі в цьому елементі, в квітках відбувається збільшення пилкових трубок.

Незважаючи на невелику потребу в додаткових мікроелементах, у фізіології організму рослин ці мікродози грають значиму роль.

Вплив на рослини нестачі бору

Особливо бідними бором вважаються грунту з високими значеннями pH: карбонатні, вапновані, а також важкі грунти, що особливо сильно проявляється при недостатньому поливі. Це пов'язано з тим, що рослини не можуть засвоювати важкодоступні, не розчинені у воді форми бору. Ситуація погіршується при додаванні в грунт великої кількості азотних добрив.

Бор необхідний для забезпечення обмінних процесів, включаючи:

  • вуглеводний;
  • білковий.

Якщо не забезпечити достатнє надходження мікроелементів при посадці картоплі, вона буде повільно рости, листя пожовтіє, можуть з'явитися коричневого відтінку судинні кільця і тріщинки. Бульби не зможуть повноцінно розвинутися і будуть дрібними.

У томатів на тлі нестачі цього мікронутрієнта точки росту стебла чорніють. Внизу стебла виростають нові листя, збільшуючи кущистість, живці молодого листя відрізняються ламкістю. На плодах неправильної форми виникають ділянки мертвих тканин, що проявляється у вигляді бурих плям.

Ознакою дефіциту бору у цвітної капусти є почорніння суцвіть, у полуниці та малини - скручування і пожовтіння листя, слабке зав'язування ягід.

Переваги покупки борних добрив в «Гектарі»

В інтернет-магазині «Гектар» представлений широкий вибір мікродобрив з бором від різних виробників, в т. ч. в хелатній формі.

Один з лідерів по виробництву мікродобрив - компанія «Долина». Її продукція сертифікована і відрізняється простотою використання і високою ефективністю. Органічне рідке мікродобриво ОРАКУЛ (колофермин бору) призначене для позакореневого підживлення різних рослин, воно підходить як для соняшнику і зернових, так і для томатів та інших овочів.

Для зміцнення плодово-ягідних дерев і кущів можна купити Авангард Р Плодові від компанії «Укравіт». Завдяки його застосуванню можна значно збільшити врожайність і смакові якості плодів. У цього ж виробника можна вибрати добрива для полуниці, зернових, бобових, квітів, трав та інших видів рослин.

Також можна розглянути варіант комплексного мікродобрива на хелатній основі від польської компанії «Эколист» - Макро 12-4-7. Його застосовують для підживлення буряків, ріпаку, зернових, плодових і овочевих культур. Перед використанням важливо уважно прочитати інструкцію, оскільки для рослин небезпечний не тільки дефіцит бору, але і його надлишок.


Дякуємо за Ваше повідомлення! Ми зв'яжемося з Вами якомога швидше.