img

Анатолій Володимирович Потапов, директор з розвитку в компанії «5 element»

19.06.2019

Одним із важливих пріоритетів розвитку сучасного сільського господарства України є органічне землеробство.  Воно передбачає розумний підхід у вирощуванні різних сільськогосподарських культур, а саме використання нових біотехнологій. З цією метою ми завітали на виробництво унікальних органічних добрив «5 ELEMENT», де Анатолій Володимирович Потапов (директор з розвитку) провів нам розгорнуту інформативну екскурсію і познайомив з нанопрепаратами, які користуються великою популярністю у всьому світі.

 

1. Пане Анатолію, давайте знайомитися ближче. Розкажіть детальніше нашим читачам, чим займається ваше підприємство?

– Наше молоде підприємство займається виробництвом органічних нанодобрив, які на сьогодні є необхідними для сільськогосподарського виробника, який займається органічним вирощуванням продукції. Саме наш «5 елемент» є тим альтернативним варіантом, який вирішує відразу три завдання: підвищує врожайність, поліпшує якість і відроджує родючість ґрунту. Подібні стимулятори росту рослин вже виготовляють у світі, але ми пішли далі, випускаючи їх в гранульованій формі, що робить водорозчинні мікродобрива ефективнішими при використанні.

– Сьогодні ТОВ «5 ELEMENT» сертифіковане за системою «Органік стандарт», згідно з директивою ЄС, за системою ECOCERT (Франція) – це престижний сертифікаційний орган у світі, який має представництво в 132 країнах. На сьогодні наша компанія – перша в Україні має сертифікат ECOCERT. Крім того, «5 ELEMENT»  –  єдиний виробник органічних мікродобрив в Україні, який прийнятий в IFOAM Міжнародною федерацією органічного сільськогосподарського руху.

2. Чому Ви вирішили займатися саме виготовленням мінеральних добрив? І в чому їх переваги?

– Наш директор Білий  Володимир Миколайович людина, яка дійсно все своє життя турбується про навколишнє середовище і, відповідно, прикладає максимум зусиль для розбудови екологічно чистої країни. Саме з цією метою був створений високотехнологічний завод з виробництва органічних мікродобрив. Пан Володимир зробив все можливе, щоб найкращі спеціалісти нашої держави працювали на підприємстві, реалізовували весь свій науковий потенціал для створення цих препаратів з метою максимальної допомоги с/г виробникам збільшити врожайність і отримати якісні продукти.

– При проведенні семінарських завдань або бесіді безпосередньо з с/г виробниками, я завжди виділяю 3 основні позиції. По-перше, «5 ELEMENT» дає збільшення врожайності від 10% (в кожному регіоні різні показники, тому я кажу саме 10% і більше). По-друге, це якість органічних продуктів, які обробленні саме органічним добривом. Наприклад, пшениця до якої застосовано «5елемент», з 5-6 сорту дає результат 2-3 сорту, придатного для випікання хліба. Третя позиція стосується гарного господаря, який піклується про землю на якій вирощує продукцію, на якій заробляє кошти та на якій народжуються діти. Декількома інститутами доведено, що застосовуючи органічне добриво «5 ELEMENT» на одній і тій самій ділянці протягом 3-х років і більше, йде збільшення гумусу на 0,14%. Це досить гарний результат, так як ми знаємо з агрономії, що якщо є ділянка землі, яку не чіпати 100 років, то відсоток гумусу піднімається лише на 1%. Отже, як бачимо, органічні добрива відновлюють ґрунт.

– Також варто сказати, що присутній і економічний фактор, який відразу відчуває виробник. Добрива збільшують відсоток гумусу, відповідно ґрунт розпушується і с/г техніка працює економніше (менший розхід дизельного палива).

– Все ж таки ми патріоти і хочемо, щоб українська земля була більш родючою. Наші аграрії повинні зрозуміти, що при вирощуванні с/г продукції не можна використовувати лише хімію, потрібно йти в напрямку біотехнології і однією з таких технологій і є «5 ELEMENT».

3. Аристотель вважав 5 елемент надречовиною, яка не старіє, не схильна до розкладання і мешкає у вищих шарах атмосфери: там, де живуть боги. Чому ви обрали саме таку назву? Що у вашому розумінні «5 ELEMENT»?

– Земля, вода, сонце і повітря – це все необхідне для життя рослини, а ще краще, коли є той особливий «5 елемент», який повною мірою активує весь їх потенціал. Таку назву придумав саме пан Володимир. Погоджуюсь з вами, назва досить філософська. Ми, як той Аристотель, хотіли донести до виробників, що дійсно, без нашого препарату не збільшити урожайність, не буде дійсно якісних органічних продуктів, вирощених без додатку всіляких  синтетичних препаратів.  Вирощуємо і отримуємо тільки «чисте», додавши «5 ELEMENT». Нація, діти, онуки – всі будуть вживати «здорові» продукти і рости міцними. Маємо на це надію.

4. Для яких культур можна застосовувати мікродобрива «5 ELEMENT»?

– Виробництво нанодобрив має великий асортимент культур для застосування, це: зернові і бобові культури, технічні культури, овочеві культури, плодово-ягідні культури, а також газонна трава. Немає ще в світі тих культур (сміється пан Анатолій) з якими б не зміг працювати «5 ELEMENT». Чому? А все дуже просто! У наших препаратах є весь набір необхідних корисних елементів, що містить ґрунт і без яких не може розвиватись жодна рослина. В  ґрунті інколи всі ці елементи є в недоступній формі, і ми, обробляючи рослину по листку, активуємо її повною мірою.

5. Як Ви вже казали, підприємство займається  науковою діяльністю. У Вас є власна лабораторія? Розкажіть про неї детальніше.

– Так, наразі у нас функціонує дві лабораторії, в яких працюють найкращі працівники вищої ланки в своєму напрямку, а це спеціалісти з різних куточків нашої держави. Лабораторія дослідів – де народжуються ідеї, і нанолабораторія – де розробляються, безпосередньо, самі препарати.

6. Ваша компанія ще доволі молода, як за такий короткий термін Вам вдалося зарекомендувати себе у скількох країнах? В чому секрет?

– Щодо розвитку нашого молодого, але вже «міцного» підприємства, яке має бажання підкорити світ ще більше, можу сказати наступне. За 2 роки нашій команді вдалося зробити дійсно дуже багато добрих справ на чолі з директором паном Володимиром, який є таким «енерджайзером» (як ми називаємо його у вузькому колі). Бо коли ми тільки думаємо, щоб прокинутися і випити кави, він вже активно працює, тому в його заслужені 50 років він дасть фору молодим нам.

– На стіні карта світу (показує Анатолій), де ми бачимо держави в яких присутній «5 елемент». Але, насправді, все не так легко, як здається на перший погляд. Складність пов’язана саме з проведенням дослідницької роботи. Спершу потрібно вести переговори з міністрами агросфери, які закладуть ці досліди, а вже потім на основі звітів робити висновки, чи можна виготовляти і реалізовувати продукцію у їхній країні. Направду, це доволі тернистий і некороткий шлях, який потребує чималих зусиль.

До розмови приєднується Ольга Олександрівна Давиденко, директор з реклами:.

– Перша країна, з якою ми почали співпрацювати – це В’єтнам. Саме ця країна дала досить гарні результати по рису. Ми пишаємося, що В’єтнам вже харчується продуктами, що вирощені за допомогою «5 елементу». Потім почали заходити в Африканські країни, монополія в яких належить Єгипту. Цікава робота проведена в Індії, причому на досить високому рівні. Наразі в Індії є наше офіційне дистриб’юторське представництво. Зовсім нещодавно ми вийшли на ринки Туреччини. Найближчим часом відкриваємо представництво в Анталії. Активно захоплюємо й Америку. Їх дуже зацікавили добрива для газонів, адже в них багато присадибних ділянок, і  це актуально.

– До речі, наперед скажу, що запускається в найближчому майбутньому нова лінійка препаратів з досить неординарною назвою «V-AGRO». Але не буду розкривати всі секрети… Це нова торгова марка, розрахована на країни зарубіжжя….

7. Наскільки доступними, порівняно з іншими виробниками, є нанодобрива вашого підприємства?

– Що стосується конкурентів, то їх на українському ринку наразі немає. Ми на ринку не так давно і так вийшло, що більше роботи проведено за кордоном, а не в Україні. Все через те, що в зарубіжного аграрія більше розуміння моменту важливості збереження родючості ґрунту і, відповідно, в них популярніше органічне землеробство. До того ж, ми запропонували досить високий рівень якості наших препаратів. На світовому ринку існує 7 компаній-конкурентів, але між нами є суттєва різниця – вони продають мікродобрива з водою, а в нас гранульований препарат. Ми вибудували логістику таким чином, що постачання можливе протягом 7 днів в будь-яку точку світу. Тому наше мікродобриво дуже цікаве зовнішньому ринку.

8. Розкажіть детальніше про власне життя. Яке у Вас хобі? Я переконана, що подорожі.

– Так, ви праві. Подорожі вже стали не лише моїм хобі, а й усієї нашої команди. Життя як книга, чим більше ти подорожуєш, тим більше сторінок прочитав. Особисто я ще люблю риболовлю. Це моя пристрасть. Намагаюсь весь свій вільний час, якого інколи так бракує, проводити разом з родиною. Загалом наш колектив дуже дружній, ми товаришуємо цілими сім’ями.

9. До речі, а як справи у підприємства «5 ELEMENT» з соціальною відповідальністю? Ви якимось чином допомагаєте?

– Безумовно, наш директор постійно займається благодійністю, підтримує різні фонди, гуртки, активно допомагає учасникам АТО.

– Окремо хочу виділити наш місцевий дитячий садок, який взяв під свою опіку пан Володимир. Він повністю модернізував дошкільний заклад, оновив столову, встановив сучасні печі, в яких можна випікати свіжий домашній хліб. Дітки часто приходять виступати до нас на підприємство, ми підтримуємо їх фінансово, а вони нас морально. Тепер ми з дитячим садочком живемо в симбіозі, як і рослина з «5 елементом».

10. Давайте помріємо… Які маєте плани на майбутнє?

– Розвиватися і ще раз розвиватися! Не зупинятися на досягнутому, збільшувати клієнтську базу і, найголовніше, пропагандувати  органічне землеробство. З власного досвіду скажу, що в Індії люди вмирають, навіть не доживаючи до 40 років, а все через неякісні продукти. Не побоюсь сказати, що люди там самі як ті пестициди. Ми прийшли туди на допомогу, як своєрідні агролікарі. У нашого директора глобальні плани – за 5 років досягти 5% об'єму всього світового ринку. І я впевнений, це в наших силах.

11. Й наостанок… коротко, чому українським аграріям варто купувати саме водорозчинні нанодобрива підприємства «5 ELEMENT»?

– Як підсумок скажу, що мікродобрива «5 ELEMENT» – є високоефективними, дозволяють отримати високий і якісний урожай, повністю окуповують всі витрати на їх придбання і застосування та гарантують максимальний рівень додаткового прибутку і рентабельності. Ми, завод-виробник, надаємо гарантії та повне супроводження до врожаю. Ми маємо препарати, які працюють. Тому особисто я наполегливо рекомендую нехай всі с/г виробники нашої держави купують і застосовують «5 ELEMENT». Прошу вас, піклуйтесь про своє майбутнє і про майбутнє своїх дітей.