img

Олександр Літвінов

03.05.2019 Олександр Руденко

З кожним роком все більше українських аграріїв довіряють «Корпорації Гектар», тому злагоджена робота всіх відділів – це запорука її успіху. Давайте  поговоримо про логістику. Одним з елементів логістичної системи є склади. Сьогодні головний логіст Олександр Літвінов розповість нашим читачам про основні свої обов’язки, специфіку роботи логістичного відділу та організацію правильного складування агропродукції. 

- Одним з необхідних факторів успішної роботи компанії є якісна логістична підтримка. Що входить у ваші обов’язки? Опишіть трьома реченнями ваш робочий день.

Мої будні настільки напружені, що описати трьома реченнями не вийде, як би мені цього не хотілося. Я постійно маю купу справ, особливо цього року, адже наша компанія повністю модернізувала склад у Миколаєві. Якщо коротко, то в основні мої обов’язки входить керівництво роботами з прийому, раціонального розміщення, зберігання та відвантаження товару на складі. Крім цього, я організовую вантажно-розвантажувалні роботи з дотриманням правил техніки безпеки. 

- Олександре, скажіть, будь ласка, чи просто бути логістом? Якими особистими якостями він повинен володіти?

Ні! - стверджує Олександр. - Бути логістом не так просто. Я повністю відповідаю за весь товар, і будь-яка моя помилка може дорого коштувати нашій компанії. Невчасне постачання продукції – прямі збитки, тому відповідальність велика.  Щодо особистих якостей, якими повинен володіти хороший логіст, це, в першу чергу, вміння приймати нестандартні рішення, здатність діяти в умовах жорсткої нестачі часу, легко знаходити спільну мову з транспортними компаніями, перевізниками та водіями. Не секрет, щоб стати хорошим фахівцем, потрібно постійно вдосконалювати свої знання. Крім цього, на мою думку, потрібно просто бути активним, комунікабельним, доброзичливим до людей з якими доводиться працювати.

- «Корпорація Гектар» вже зарекомендувала себе, як надійний постачальник агропродукції. Де ви все це зберігаєте? Скільки складів на сьогодні є у компанії?

- На сьогодні у «Корпорації Гектар» функціонує два склади: у Миколаєві та Вознесенську. 

- Отже чим відрізняється оновлений склад від попереднього? 

- Реконструкція попереднього складу була вкрай необхідною. Асортимент постійно збільшується, і зараз, завдяки сучасній техніці та стелажам, на оновленому складі може поміститися в 3 рази більше товару. Ми придбали сучасний електронний штабелер,  що  дозволяє піднімати, переміщати і укладати вантаж у кілька ярусів. Крім цього, новий персонал володіє базовими знаннями агрономії, що значно полегшує нашу роботу. 

- За яким принципом розміщений товар на складі?

-  Важко однозначно відповісти.  Для зручності ми розміщуємо товар посекційно. Для кожного постачальника виділена окрема секція, де знаходиться вся його продукція (мінеральні добрива, нісіння та інше). Кожна секція складається з 9 палет, на кожній з них можна розмістити не більше 1 т вантажу. 

- Знаю, що повинні бути якісь певні особливості сертифікації складського приміщення. Які саме?

- Доречне питання. – відповідає Олександр. – Такі норми існують. Наш склад має паспортизацію,  тобто документ, що засвідчує наявність належних умов для зберігання і транспортування пестицидів. Існує довжелезний перелік правил, яких слід дотримуватися. Насамперед скажу, що всі працівники складу забезпечені спецодягом, засобами індивідуального захисту та санітарно-побутовим приміщенням. Пестициди входять у перелік небезпечних вантажів, тому вони потребують спеціальних умов транспортування та виконання вантажно-розвантажувальних робіт. Як я вже казав, склад і його територія повинні мати чітке зонування. Будівля обладнана пожежною сигналізацією, у протипожежних цілях на складі встановлено вогнегасники, ящики з піском та протипожежні щити з необхідним інструментом (лопата, відро). Розуміється, що всі працівники обов’язково проходять протипожежний інструктаж, курити на складі суворо заборонено. Для зберігання добрив, пестицидів також слід добримуватися певного температурного режиму, тому температура у складі повинна коливатися в діапазоні від 5 до 30˚C. Також у складських приміщеннях слід передбачати природну вентиляцію. Як бачите, є певні норми зберігання агропродукції і наші скади повністю їм відповідають. 

- Чи буває таке, що товари везуть «Під замовлення»?

- Так, і трапляється це нерідко. Здебільшого товари везутся з Європи, тому клієнтам доводиться трішки почекати. Але це не в моїй компетенції. Цими питаннями займається відділ закупівель. Для мене ж головне, щоб товар вчасно потрапляв до клієнтів саме з наших складів, тобто ті товари, які є в наявності. 

- Поділіться з нашими читачами планами вашої компанії на майбутнє. 

- Про плани на майбутнє можна говорити багато. Їх насправді дуже багато. І я вважаю, що немає нічого неможливого, потрібно не стояти на місці, постійно рухатися, йти вперед. Бо, як каже народна мудрість, без труда нема й плода. З кожним роком «Корпорація Гектар» залучає до співпраці нових партнерів, щоразу збільшує асортимент продукції. Безумовно, наша глобальна мета – бути на ринку України номером один з постачання агропродукції.

Олександр Руденко